مراسم احیای شب نیمه شعبان با قرائت دعاهای وارد شده در این شب و با مرثیه‌خوانی و سخنرانی در مصلاهای تهران، مساجد دانشگاه‌ها و سایر اماکن مذهبی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، از جمله مکان‌هایی که مراسم احیای شب نیمه شعبان در آن‌ها برگزار می‌شود، مسجد دانشگاه صنعتی شریف است. این مراسم از ساعت ۲۴ شنبه (۳۱ فروردین‌ماه) با سخنرانی ح جت‌الاسلام پناهیان و مناجات خوانی حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان با حضور مردم و دانشجویان همچون سال‌های گذشته برگزار می‌شود.

همچنین مراسم احیای نیمه شعبان در مهدیه تهران با سخنرانی علی‌اکبر رائفی پور و مداحی محمدرضا طاهری و شعرخوانی حمیدرضا برقه‌ای از ساعت ۲۲:۳۰ برگزار می‌شود.

در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) نیز همزمان با شب و روز ولادت حضرت ولیعصر (عج) مراسم جشن و احیای شب نیمه شعبان نیز برگزار می‌شود. این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی حائری‌زاده، قرائت دعای توسل و برگزاری اختتامیه طرح هزاران ختم قرائت کریم پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مصلای بزرگ ری برگزار می‌شود.

همچنین احیای شب نیمه شعبان از ساعت ۲۳:۴۵ شنبه (۳۱ فروردین‌ماه) با قرائت دعای کمیل و مدیحه سرایی مداحان اهل بیت (ع) در شبستان امام خمینی (ره) نیز برگزار می‌شود و در روز یکشنبه همزمان با روز ولادت امام عصر (عج) از ساعت هفت صبح مراسم قرائت دعای ندبه در مصلای بزرگ ری برگزار می‌شود.

احیای نیمه شعبان

احیای نیمه شعبان