صراط از 19 فرودین ماه و همزمان با اعیاد شعبانیه به روی آنتن می رود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، این شبکه در قالب ویژه برنامه صراط، به تهیه کنندگی امیرحسین عنایتی تمام مناسبت های فرهنگی و مذهبی سال را پوشش می دهد.

عنایتی تهیه کننده و کارگردان این ویژه برنامه مناسبتی گفت: صراط در قالب مستند گونه ویژه تمام مناسبت های مذهبی و فرهنگی در طول سال تهیه و تولید می شود و  قسمت اول و دوم این برنامه 19 و 20 فروردین همزمان با ولادت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل(ع) ساعت 22 پخش می شود.

عنایتی در خصوص محتوای برنامه گفت: این برنامه در مدت زمان 45 دقیقه از چند بخش نمایشی و مستند تشکیل شده است، در قسمت مستند این برنامه به صورت غیرمستقیم به موضوع مذهبی و فرهنگی روز می پردازیم. به طور مثال در ویژه برنامه ولادت امام حسین (ع) مستندی از زندگی و فعالیت حسین تنکابنی شاگرد استاد فرشچیان تهیه کرده ایم وی  طراح نگاره های زیبای گنبد امام حسین(ع) است . تنکابنی هم اکنون در عراق و شهر سامرا مشغول به کار می باشد. در قسمت دوم برنامه صراط می پردازیم به سازنده ی درب های حرمین شریفین عراق از جمله حرم امام حسین و حرم حضرت عباس (ع) یعنی آقای محمد حسین ایرانپور ، ایشان هم اکنون در حال آماده سازی لوسترهای حرم ها می باشد.

وی افزود:در قسمت نمایشی صراط یک فیلم کوتاه پخش می شود که یک داستان دراماتیک مرتبط با موضوع برنامه توسط بازیگران مهمان اجرا می شود. تصویربرداری این بخش در لوکیشنی واقع در اصفهان تولید می شود ، این مکان که مسجد تاریخی علی قلی آقا نام دارد قدمتی بالغ بر ۴۰۰ سال دارد.

عنایتی در پایان گفت: مجری طرح صراط موسسه سینمایی فدک فیلم نقش جهان است که برای گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تهیه و تولید می شود و محمد ستوده به عنوان مدیر تولید با این مجموعه همکاری می کند.