موج

در نشست خبری عوامل سریال زوج یا فرد عنوان شد: 

نشست خبری عوامل سریال زوج و فرد در محل اداره کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج، با حضور علیرضا نجف زاده شهری کارگردان، مهران مهام تهیه کننده، مهدی روشن روان و امیر عباس پیام نویسندگان و تعدادی از بازیگران از قبیل مرجانه دلدار گلچین، سید هدایت هاشمی، ناهید مسلمی، مهران رجبی ، سپند امیر سلیمانی و شیدا خلیق در محل اداره کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رسانه ای مهران مهام تهیه کننده این برنامه گفت: بسیار تجربه خوبی است که وقتی کاری با زحمت تولید می کنی و سپس به اداره کل روابط عمومی دعوت شدیم و با بازخورد مخاطبان روبرو شویم. می توانم بگویم که بیش از نود درصد مخاطبان تقاضای تولید فصل دوم آن را داشتند.

پس از آن در پاسخ به سوالی درباره ممیزی این سریال گفت: ممیزی وجود نداشته و رسانه با شجاعت پای این کار ایستاد و ما موفق شدیم که معنی واقعی آقازاده که نان حلال و محصول زحمت را می خورند است را ارائه دادیم.

امیرعباس پیام هم در همین زمینه گفت: طبیعتاً وظیفه اول ما ارائه یک داستان جذاب است اما با شرایط موجود در کشور اولویت های دیگری هم پیدا می کنیم.

وی افزود:از همان ابتدا که واژه ژن خوب و آقازادگی طرح شد من حرص خورده ام تا امروز و بر همین اساس سعی کردیم که معنای واقعی آقازادگی را به جامعه برگردانیم.

علیرضا نجف زاده کارگردان این سریال هم در مورد عدم ریسک کردن برای انتخاب بازیگران جدید گفت: رمضان و نوروز به قولی المپیک رسانه است و اگر ما نمی توانستیم از این بازیگران استفاده کنیم باید پاسخگو باشیم. 

وی افزود: مهران مهام یکی از افرادی است که هنرپیشه های زیادی را به عرصه سینما و تلویزیون معرفی کرده اند. در این سریال هم ما تلاش کردیم از داشته های مان با چیدمان جدید استفاده کردیم و از بازیگرانی همچون ناهید مسلمی و شیدا خلیق با سابقه تئاتری قوی بهره بردیم.

مهران مهام در ادامه این نشست در مورد احتمال ساخت فصل دوم این سریال گفت: هیچ سریالی در رسانه به نیا ساخت فصل های بعدی آغاز به کار نمی کند مگر اینکه با اقبال عمومی مواجه شود. در مورد این سریال هم تا پیش از شنیدن نظر مخاطبان هیچ تصمیمی برای این کار نداشتیم و هنوز هم قول قطعی نمی دهیم. اما اگر شرایط فراهم شود و قصه خوبی داشته باشیم این کار را خواهیم کرد.

هدایت هاشمی هم در مورد بازی اش در این سریال گفت: گمان می کردم جنس بازی من با مهران غفوریان و خانم گلچین، متفاوت باشد اما برآیند بازی ما یک شکل سومی ایجاد کرد که به مذاق مخاطب خوش آمد. امیدوارم از این دست چینش بازی گران باز هم در تلویزیون تکرار شود تا هم ما و هم مخاطبان با ابعاد جدیدی از هنر بازیگران روبرو شوند.

امیر عباس پیام در ادامه این نشست ضمن تایید تغییرات اجباری در متن و داستان گفت: با مدیریت مهران مهام بدون کمترین واکنش و جلب توجه این تغییرات را پشت سر گذاشتیم.

وی تصریح کرد: برخی از موارد هستند که طرح شدنش در بعضی از مواقع بهتر است که مطرح نشود و در موقعی دیگر امکان طرح شدن داشته باشد.

مهران مهام هم گفت: این تغییر به هیچ وجه مسئله بزرگ و مهمی نبود و یک بحث درون خانوادگی است که ممکن است در آینده در کار دیگری حرفمان را بزنیم. ما از حمایت کامل مدیران در همه رده های شبکه و سازمان برخوردار بودیم و اگر حمایت های آقای اذرپندار نبود شاید این سریال به این شکل ساخته نمی شد.

هدایت هاشمی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج، در مورد حس و حال نمایش یک سریال کمدی در ایامی که کشور مصیبت زده است گفت: این وضعیت پارادوکسیکال در زندگی همه ما وجود دارد. همانطور که عده ای از هموطنانمان درگیر سیل شدند و عده ای از دنیا رفتند، هموطنانی هم بودند که ازدواج کردند و بچه هایی دنیا آمدند. همراهی با مردم از سوی همه عوامل سریال و صدا و سیما اتفاق خوبی بود که در این روزها افتاد. 

هاشمی تأکید کرد: رویکردها به این موضوع متفاوت باشد اما امروز من با مخاطبی صحبت کردم که می گفت ما امروز در کمپ هستیم و به زودی به سمت خانه مان خواهیم رفت. در این ایام همه دلخوشی ما این بود که هر شب این سریال را در اینجا تماشا می کردیم و غم های مان را برای دقایقی فراموش می کردیم.

وی افزود: بخشی از هم آوایی کردن با سوگ می تواند این باشد همانطور که در ایام دفاع مقدس گروه تئاترهای کمدی به جبهه ها می رفتند و شب قبل از عملیات رزمندگان به تماشای نمایش آنها می نشستند.

این بازیگر ادامه داد: اصولاً ما ایرانی ها سوگ نشینیم و به بهترین شکل برای یک سال سوگواری برنامه ریزی می کنیم اما برای یک روز شادمانی نمی توانیم کاری کنیم. در حالی که هر دوبار اینها بخش های مختلف زندگی است.

ناهید مسلمی گفت: پیش از این فقط با هدایت هاشمی و شیدا خلیق کار کرده بودم و تجربه همکاری با سایر عوامل برایم تجربه ای نو و بسیار جذاب بود.

مرجانه گلچین گفت: بازیگر به دنبال پیشنهاد خوب است. من خیلی بدم می‌آید که تنها به عنوان یک بازیگر کمدین و طنز شناخته شوم. همانطور که در سریال پرده نشین هم بازی جدی داشتم. از همین جا هم اعلام آمادگی می کنم برای بازی در نقش های متفاوت و از تهیه کنندگان و کارگردانان هم می خواهم از اینکه نقش در نیاید نترسند.

علیرضا نجف زاده در ادامه در مورد انتخاب ناهید مسلمی و شیدا خلیق که مادر و دختر هستند گفت: من از این نسبت هیچ اطلاعی نداشتم و وقتی که به خانم مسلمی از گزینه ام که شیدا خلیق بود ایشان به من در این مورد گفتند. بنابراین انتخاب این دو هیچ ارتباطی به نسبت فامیلی شأن نداشت. مشابه همین مسئله هم در مورد همسر آقای هاشمی یعنی خانم مهشید ناصری صدق می کند

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها