شب گذشته دو اثر از مجموعه عکس‌های مهدی کرم‌پور، با عنوان شام آخر و آخرین دستاویز، در حراج شناخته شده بونامز نیویورک به حراج گذاشته شد و با قیمت ۲۰۵میلیون تومان به فروش رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی کرم پور کارگردان سینما و تلویزیون که کار خود را با عکاسى و مستندسازى شروع کرده، پس از سال‌ها تجربه فیلم‌سازى، مجموعه عکسی عاشقانه که نه شبانه و یک روز نام دارد را کارگردانی کرده است. 
نه شبانه و یک روز روایتی از ۱۰ شعر عاشقانه پارسی از ۱۰ شاعر کهن و معاصر ایران است که با اولین حضور خود در بخش جهانى بونامز نیویورک به نمایش درآمده و چکش حراج خورد. 
کرم‌پور را می‌توان اولین هنرمند ایرانی مقیم ایران دانست که عکس‌هایش به حراج نیویورک راه پیدا کرده و در کنار سایر هنرمندان جهانی قرار گرفته است. پیش از او، آثارى از عباس کیارستمی در بونامز لندن به فروش رفته بود.
بونامز یکی از معروف‌ترین حراج‌های شناخته شده بین‌المللی آثار هنرى در کنار کریستیز و ساتبیز است که هنرمندان سرشناسی مثل اندی وارهول ، گاسپار فلیکس‌تورناکون، جان هاگه‌میر، هنری کارتیه‌برسون و .... با آثارشان در دوره‌های مختلف آن شرکت داشته‌اند.
به زودی آثار او از همین مجموعه، در نمایشگاه بین‌المللی عکس لندن که یکی از معتبرترین رویدادهای هنری اروپاست به نمایش گذاشته خواهد شد.