سه فیلم از آثار خارجی بخش جام جهان‌نما که از بخش های اصلی سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر است، معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، فیلم سینمایی رفیق کوچولو  از کشور استونی اولین فیلم بلند مونیکا سیمتز (Moonika Siimets)، روایتگر زندگی دختربچه ای به نام لیلو است که حکومت وقت، مادرش را در بحبوحه حکومت استالینی دستگیر می کند و او به امید بازگشت مادرش به انتظار می نشیند.

«حیوان» (Animal) دومین ساخته بلند آرماندو بو (Armando Bo) کارگردان و فیلمنامه نویس آرژانتینی است. شخصیت اصلی این اثر یعنی آنتونیو، مردی است که در وضعیت خوب خانوادگی و اجتماعی قرار دارد با این حال نیاز به پیوند عضو پیدا می کند و برای بهبودی اش با وارد شدن به یک جنگ با انسان ها، ارزش های خانوادگی و اجتماعی را زیر پا می گذارد و  کم کم تبدیل به یک حیوان می شود.

«به هنگام سقوط» (As I Fall) اولین فیلم بلند داستانی مگنوس مه یر آرنسن کارگردان نروژی است. این فیلم داستان جوانی بیست و پنج ساله است که با معضل اعتیاد دست و پنجه نرم می کند. وی در پی تماسی از طرف مادر فرزندش که محکوم شده و برای سه سال در زندان است، مجبور می شود نگهداری پسرش را به عهده بگیرد. این موضوع باعث می شود او برای تبدیل شدن به پدری نمونه مصمم شود. در پی این تصمیم سفری پر فراز و نشیب به همراه والدین و پسر پنج ساله ای آغاز می شود که درد را به شکلی عمیق احساس می کنند. این فیلم برای نخستین بار در جشنواره تالین در بخش مسابقه فیلم‌های اول به نمایش درآمده است.