معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت لیلیت تریان؛ هنرمند مجسمه ساز را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سید مجتبی حسینی در پیامی برای درگذشت لیلیت تریان نوشته است: لیلیت تریان معلم و هنرمند مجسمه سازی و هنر است و با دهه ها آموزش در تداوم و توسعه روند و جریان هنر مجسمه سازی تاثیرگذار بود و سال ها در هنرستان هنرهای زیبا و دانشگاه برای تقویت آموزش هنر تلاش کرد.

حسینی در ادامه این پیام نوشته است: لیلیت تریان مصداق گویای هنرمند و معلمی عاشق است و نام و یادش در هنر می ماند. فقدان این هنرمند گرامی را به خانواده اش، جامعه هنری و دوستداران هنر تسلیت می گویم. روحش شاد

پایم سخنگوی وزارت خارجه برای درگذشت مادر مجسمه سازی ایران

بنابر این گزارش به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه نیز درگذشت خانم لیلیت تریان مادر مجسمه سازی ایران را به جامعه هنری کشور، هموطنان ارمنی و دانشجویان و همکاران هنری و دانشگاهی ایشان تسلیت گفت و یاد و نام او را گرامی داشت.

رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه خانم تریان را هنرمندی برجسته دانست که با تلاش بی وقفه در حوزه هنر مدرن و مجسمه سازی و با ارائه هنر خود به دانشگاه های ایران، زمینه شکوفایی بیشتر این هنر و پرورش هنرمندان نام آوری را فراهم آورد.

لیلیت تریان از مجسمه‌سازان پیشکسوت و مادر مجسمه سازی ایران پنجشنبه 16 اسفند ماه در سن 88 سالگی درگذشت.