فرماندار شهرستان بم با اشاره به وجود قصه ها و وقایع مهم این شهرستان نظیر قصه نبرد بهمن و اسفندیار و دستگیری و قتل لطفعلی خان زند، از برنامه سازان تلویزیون برای سفر به بم و دستمایه قرار دادن آنها برای تولید برنامه های متنوع دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی معاونت سیما؛ استان کرمان پهناور ترین استان کشور است و بیشترین بناهای تاریخی و بیشترین جاذبه های گردشگری مانند بزرگ ترین بنای خشتی جهان، گرم ترین نقطه جهان و سابقه تاریخی 7 هزار ساله، پتانسیل بالایی برای ساخت فیلم های سینمایی، مستند و مجموعه های تلویزیونی را دارا می باشد؛ به بهانه ساخت مجموعه خاک گرم که این روزها از شبکه یک سیما پخش می شود با مدیر کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان کرمان و فرماندار شهرستان بم گفتگو کردیم.

خاک گرم رونق بخش گردشگری بم

غلام رضا فرخی مدیر کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به آمادگی این اداره کل برای مشارکت در ساخت فیلم های سینمایی ، مستند و مجموعه های تلویزیونی گفت: یکی از سیاست هایی که اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان کرمان در حوزه معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری دارد، همکاری با بخش های دولتی و خصوصی برای ساخت فیلم و مجموعه های سینمایی و تلویزیونی است و اگر بنای تاریخی و یا جاذبه گردشگری که قابلیت تولید فیلم و سریال را دارا باشد و ایده و پیشنهاد خوبی هم ارائه شود، صد درصد با آن پروژه همکاری خواهیم داشت، در همین راستا با عوامل ساخت مجموعه خاک گرم تعامل خوبی داشتیم و اطمینان دارم این سریال با استقبال خوب مخاطبان روبرو خواهد شد. مجموعه هایی مانند «خاک گرم» در قالب روایت یک داستان با نشان دادن جاذبه های استان کرمان سهم به سزایی در جذب گردشگر به استان خواهد داشت.

فرخی نقش صدا و سیما برای معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری کشور را بسیار با اهمیت دانست و تصریح کرد: چون خودم بیش از 10سال با سازمان صدا و سیما همکاری داشتم فضای این سازمان را به خوبی می شناسم سازمان صدا و سیما نقش بسیار خوبی در معرفی تاریخ و فرهنگ کشور دارد و بالطبع در معرفی هر چه بهتر صنعت گردشگری کشور چه در داخل و خارج ایران موثر است. اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان آمادگی دارد با تمام توان در خدمت تولید کنندگان فیلم و مجموعه های تلویزیون است، و با دارا بودن مکان های زیاد تاریخی و گردشگری که در سطح کشور اول است فرصت خوبی برای برنامه سازان فراهم است تا  از این ظرفیت ها استفاده شود.

خاک گرم باعث جذب مخاطب بیشتر بم شد

هادی شهسوارپور فرماندار شهرستان بم، سریال خاک گرم  را در جهت معرفی ظرفیت های گردشگری این شهر دانست و افزود: شهرستان بم ظرفیت های زیادی دارد که سرآمد آنها مجموعه ارگ قدیم است که 2800 سال سابقه شهر نشینی دارد. با کارگردان و تهیه کننده سریال خاک گرم جلسات متعددی گذاشتیم و از آنها خواستیم که نیازهای خود را به ما بگویند و هماهنگی های لازم صورت گرفت و تا حد توان و ظرفیت های شهرستان، با سازندگان سریال همکاری و تعامل خوبی شکل گرفت.

شهسوارپور درباره خاک گرم و تاثیر آن در جذب گردشگر گفت: سریال خاک گرم باعث معرفی ظرفیت ها و جاذبه های شهرستان بم شده و این امر باعث شد تا در تعطیلات هفته قبل، شاهد حجم زیاد مسافر و گردشگر به بم باشیم. شعار ما این است که بم در سال 1400 به محور گردشگری شرق کشور تبدیل شود.

فرماندار شهرستان بم افزود: از رسانه ملی تقاضا داریم که این سریال از شبکه های برون مرزی و بین المللی صدا و سیما پخش شود تا ظرفیت های بم در دنیا دیده شود و شاهد جذب گردشگر خارجی بیشتری باشیم.

وی با اشاره به وجود قصه ها و وقایع مهم این شهرستان نظیر قصه نبرد بهمن و اسفندیار و دستگیری و قتل لطفعلی خان زند، از برنامه سازان تلویزیون برای سفر به بم و دستمایه قرار دادن آنها برای تولید برنامه های متنوع دعوت کرد.

سریال خاک گرم به کارگردانی جواد ارشاد و به تهیه‌کنندگی فریبا توکلی از چهارشنبه (۲۴ بهمن ماه) آغاز شده و در ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای هر شب پس از بخش خبری ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.