گروه سایه ارغوان در دومین شب از سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر به سرپرستی محمدامین اکبرپور و خوانندگی اشکان کمانگری و علیرضا حاجی‌طلب قطعاتی خود که اغلب اشعار آن از هوشنگ ابتهاج بود، پرداختند.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری موج، گروه موسیقی سایه ارغوان که از دو گروه همنوازان سایه و سایه ارغوان به سرپرستی محمدامیناکبرپور تشکیل شده، در دومین روز از سی و چهاریمن جشنواره موسیقی فجر از ساعت ۱۹ روز پنجشنبه ۲۵ بهمن ماه در تالار ایوان شمس تهران کنسرت خود را به خوانندگی علیرضاحاجی طلب و اشکان کمانگری برگزار کرد.

این کنسرت از دو بخش تشکیل شده بود که در بخش اول آن، با خوانندگی علیرضا حاجی طلب به عنوان خواننده گروه همنوازان سایه قطعات شورشهناز، بی ستارگی با مقدمه محمدامین اکبرپور، تکنوازی چهارمضراب محمدامین اکبرپور بر اساس ردیف تار و آواز، تار و آواز با شعری از هوشنگ ابتهاج ، دلم تنگ است با شعری از هوشنگ ابتهاج، به آهنگسازی محمد امین اکبرپور، نی و آواز با شعری از هوشنگ ابتهاج، تار و آواز با شعری از هوشنگ ابتهاج، دلتنگ شد گل با شعری از هوشنگ ابتهاج و موسیقی محمد امین اکبرپور، سنتور و آواز با شعری از هوشنگ ابتهاج، دلم گرفته با شعری از هوشنگ ابتهاج و موسیقی محمد امین اکبرپور، شب آمد و دلتنگم با شعری از هوشنگ ابتهاج و آهنگسازی محمد امین اکبرپور، زآتش دل با شعری از هوشنگ ابتهاج و اهنگسازی محمد امین اکبرپور و رِنگ شهنازکت به آهنگسازی محمد امین اکبرپور را اجرا کردند.

در این بخش تاکید گروه همنوازان سایه متناسب با نام گروه، بر اشعار هوشنگ ابتهاج متخلص به سایه بود و کلیه قطعات بدون وقفه و البته با قطعاتی نسبتا متنوع، برای حضار اجرا شد. سازبنید این بخش متشکل از دف، تنبک، رباب، تار، نی و کمانچه بود که محمد امین اکبرپور، سرپرست گروه و آهنگساز اکثر قطعات هم با نوزاندگی تار، گروه و بعضا با همخوانی، خواننده را همراهی می کرد.

تک نوازی های تار، سنتور، نی و تنبک در این بخش یکی از جذابیت ها و تنوع اجرایی این بخش بود.

گروه همنوازان سایه متشکل از علیرضا حاجی‌طلب خواننده، یاشار مهاجری نوازنده سنتور، یوسف رنجبر نوازنده نی، محسن فروغی نوازنده تار، آیلی مرغوب و دلارا ابراهیمی نوازندگان کمانچه، ایوب امین‌زاده نوازنده عود، مهدی کریمی نوازنده رباب، مجید علیزاده نوازنده تمبک، پویان گرامی نوازنده دف و دایره  محمد امین اکبرپور نوازنده تار، آهنگساز و سرپرست بود.

با پایان یافتن این بخش که با تاخیری 10 دقیقه ای و البته سالنی تقریبا تکمیل، آغاز شده بود، تنفس کوتاهی داده شد تا بخش دوم کنسرت اجرا شود.

در بخش دوم این کنسرت، گروه موسیقی سایه ارغوان به سرپرستی محمدامین اکبرپور و خوانندگی اشکان کمانگری روی صحنه آمدند وتعدادی از آثار دو هنرمند مطرح و فقید کشورمان زنده یاد محمدرضا لطفی و زنده یاد پرویز مشکاتیان را درکنار آثاری از محمد امین اکبرپور برای مخاطبان خود اجرا کنند. اشعار این بخش هم از شعرای مختلف و قطعات بلندتری هم نسبت به قطعات بخش اول انتخاب شده بود که از فراز و فرود بیشتری هم بهره می برد.

دو قطعه آغازین و پایانی این بخش از این کنسرت، از آثاری انتخاب شده بودند که از اشعار هوشنگ ابتهاج (سایه) و آهنگ سازی زنده یاد محمدرضا لطفی بهره برده بود.

قطعات بشارت با شعری از هوشنگ ابتهاج (سایه) و آهنگسازی محمدرضالطفی، تک نوازی تار، عاشقان سرمست با شعری از مجتبی کاشانی و آهنگسازی محمدرضا لطفی، دو ضربی میرزا حسینقلی به روایت محمدرضا لطفی، تک نوازی کمانچه، ایرانی با شعری از جواد آذر به آهنگسازی پرویز مشکاتیان، ضربی تار و سنتور اثری از گروه چاوش، دوضربی عراق با شعری از فرخی یزدی به آهنگسازی محمدرضا لطفی، تک نوازی کمانچه، ای ایران با شعری از جواد آذر و آهنگسازی محمدرضا لطفی، آزادی با شعر فرخی یزدی و آهنگسازی محمدرضا لطفی، دلادیدی با شعری از هوشنگ ابتهاج و موسیقی گروه چاوش و سپیده با شعر هوشنگ ابتهاج (سایه) و آهنگسازی محمدرضا لطفی تشکیل دهنده بخش دوم کنسرت سایه ارغوان بود.

در این بخش هم قطعاتی با تکنوازی کمانچه همراه بود و البته یکی از قطعات هم با همسُرایی گروه همراه با خواننده اجرا می شد که از جمله جذابیت ها و تنوع این بخش بودند.

گروه سایه ارغوان را اشکان کمانگری خواننده، حمیدرضا برزویی نوازنده سنتور، محمد یوسفی نوازنده نی، آرش عزیزی نوازنده تار، فریماه موفقی، فیروزه رییس دانا نوازنده کمانچه، اکبرداداش زاده نوازنده رباب، مسعود پاد نوازنده عود، سهیل الله دادیان نوازنده تمبک، میلاد شکری نوازنده دف و دایره و محمد امین اکبرپور نوازنده تار و سرپرست تشکیل می دادند.

شایان ذکر است که در هر دو بخش این کنسرت گروه هنرمندان با تشویق علاقمندان به موسیقی اصیل ایرانی روبرو شدند و برخی از مخاطبان با اهدای گل به ایشان از آنها تقدیر کردند. در پایان بخش دوم و به هنگام تشویق حضار، فرزند دو نفر از اعضای گروه هم به روی سن آمدند.