در پی در گذشت کاوه بهمن نویسنده و روزنامه نگار دفاع مقدس انجمن روزنامه نگاران دفاع مقدس طی بیانیه ای درگذشت این نویسنده و روزنامه نگار قدیمی را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری موج، در پی در گذشت کاوه بهمن نویسنده و روزنامه نگار دفاع مقدس، انجمن روزنامه نگاران دفاع مقدس طی بیانیه ای درگذشت این نویسنده و روزنامه نگار قدیمی را تسلیت گفت و از اعضای انجمن و دیگر فعالان فرهنگی و رسانه ای دعوت کرد تا در مراسم تشییع این نویسنده که ساعت 10 صبح روز جمعه 19 بهمن ماه از مقابل خانه هنرمندان انجام می شود شرکت کنند.

کاوه بهمن شاعر، روزنامه نگار و نویسنده حوزه دفاع مقدسدصبح چهارشنبه 17 بهمن پس از تحمل یک دوره بیماری سخت در بیمارستان شریعتی تهران دارفانی را وداع گفت.

این داستان نویس و منتقد ادبی، متولد 1344 و از نویسندگان فعال عرصه جنگ و دفاع مقدس بود. 

بهمن همکاری خود را در نشریه های ادبی-هنری و عضویت در گروه تحریریه ماهنامه تخصصی ادبیات داستانی آغاز کرد. اولین اثر داستانی او سال 1370 با نام «بازی آن روزها» و پس از آن «خروس در استوانه سیمانی» در موضوع انقلاب اسلامی منتشر شده و پس از آن نیز کتاب «رمان نور در غیاب انسان» که مجموعه مقاله و نقد ادبی است، از او منتشر شده است. وی مدتی مسئول جلسات نقد ادبی حوزه هنری بود و در فرهنگسرای پایداری نیز جلسات نقد بررسی قصه برگزار کرده است.

کتاب های «جنگی که بود»، «حافظ» و «رمان نو در غیاب انسان» از جمله آثار او هستند. از دیگر فعالیت های این نویسنده، می توان به ویراستاری کتاب «جشنواره بی گناهان مقدس: اشعاری از: هرولد ینتر، هیو کوک، دیوید رابرتز و ... «در اعتراض به تهاجم امریکا به عراق» اشاره کرد که در سال 85 از سوی نشر بخارا منتشر شد. وی مدتی سردبیر هفته نامه بنیاد. سردبیر نشریه یادماندگار و فصل نامه فرهنگ پایداری بود و در روزنامه های ایران و همشهری  مسئولیت صفحات پایداری را به عهده داشت.

پیکر این نویسنده دفاع مقدس روز جمعه 19 بهمن 97  پس از تشییع در مقابل خانه هنرمندان در قطعه هنرمندان گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده خواهد شد.