نشست خبری فیلم سینمایی متری شیش و نیم چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه درسینمای رسانه جشنواره فیلم فجر با حضور نوید محمدزاده، پیمان معادی، سعید روستایی و دیگر عوامل با اجرای احسان کرمی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، سعید روستایی کارگردان فیلم سینمایی متری شیش و نیم در نشست خبری این فیلم که با اجرای احسان کرمی در هشتمین روز از جشنواره فیلم فجر برگزار شد، درباره انتخاب پیمان معادی و نوید محمدزاده توضیح داد: انتخاب اول من برای هر دو نقش نوید و پیمان بودند. به انتخابم اعتقاد داشتم و حتی زمانی که طرح می‌ نوشتم در مورد کاراکترها با این دو صحبت می‌ کردم.

وی با بیان اینکه روتوش های جزئی روی فیلم قبل از آغاز جشنواره انجام داده است که به اکران امروز سینمای رسانه نرسید، گفت: اگر می خواستم نسخه جدید را برای نمایش بگذاریم، اکران یک ساعت به تعویق می افتاد و به همین دلیل ازا ین موضوع صرفنظر کردم.

روستایی بازی گرفتن از معتادان حاضر در فیلم را کاری سخت قلمداد کرد و افزود: این عزیزان خیلی زود خسته می شدند، البته اینها خودشان با پای خودشان برای فیلمبرداری حاضر می شدند و حتی آنها را گریم هم نکردیم.

وی در مورد بازنویسی فیلمنامه گفت: بازنویسی فیلمنامه برای من تمام شدنی نیست و قطعا بعد از جشنواره فیلم فجر نیز تغییراتی در فیلمنامه خواهم داد.

سیدجمال ساداتیان تهیه‌کننده متری شیش و نیم در پاسخ به سوالی درباره نیروی انتظامی و مشکلاتی که سر صحنه داشته است، گفت: مشکل ما این است که سازمان‌ها و نهادها دوست دارند فیلم‌ها در چارچوب بخشنامه‌ های آنها ساخته شود، اما چون زبان سینما با بخشنامه متفاوت است مشکلاتی لاینحل پیش می‌آید. به نپر من ما به عنوان سینماگر باید تلاش و گفتمان کنیم تا زبان سینما در نهادهای شبیه به نیروی انتظامی جا بیفتد.

وی در توضیح حضور محمدصادق رنجکشان به عنوان سرمایه گذار در فیلم و جریانات پول کثیف در سینما بیان کرد: جنگ که تمام شد دولت اعلام کرد پروژه‌ها می‌توانند از حمایت ۸۰ درصدی دولت استفاده کنند و این موضوع در دولت آقای روحانی با همین فرمول گردشگری را زنده کرد، اما در سینما این اتفاق رخ نداد و ما با وجود تورم چند برابری مجبور شدیم از سرمایه‌ گذاران خصوصی کمک بگیریم.

ساداتیان تاکید کرد: حال که سرمایه گذاران به ما کمک می کنند، برخی اهالی رسانه برای حضور آنها حساسیت پیدا کردند و جریان پول کثیف را پیش کشیدند.

نوید محمدزاده و پیمان معادی هر دو درباره ما به ازای نقششان در فیلم صحبت و تاکید کردند که برای ایفای نقششان هیچ ادایی در نیاوردند.