حامد کمیلی بازیگر فیلم سینمایی جمشیدیه درباره تکراری بودن بازی‌اش در مقابل سارا بهرامی گفت: برای من تکراری بودن بازیگر مقابلم اهمیت ندارد چرا که در سینما چیزی به نام شخصیت پردازی وجود دارد که تنوع را ایجاد می کند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، در شامگاه ششمین روز سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر نشست رسانه ای فیلم سینمایی جمشیدیه در سینمای رسانه ها، با حضور فردین خلعتبری ، پانته‌آ پناهی‌ها ، حامد کمیلی ، سارا بهرامی و دیگر عوامل فیلم و با اجرای محمود گبرلو برگزار شد.

فردین خلعتبری تهیه کننده و آهنگساز فیلم سینمایی درباره فیلم گفت: ما با جمشیدیه زندگی کردیم و ساختیم و همچنان در ذهن‌مان ادامه می‌یابد، همانطور که در ذهن مخاطب می‌ماند.

یلدا جبلی کارگردان فیلم سینمایی جمشیدیه درباره موضوع فیلم و شعاری بودن آن توضیح داد: جمشیدیه  یک مشاور قضایی داشت و اثری است که ضدانسان وشعاری نیست، ترانه کسی است که رفتاری فرهنگی دارد، کتابخوان است و فکر می‌کنم نوع رفتار او نشان می‌دهد دور از فرهنگی حرف زدن نیست. 

وی در مورد انتخاب کیومرث پوراحمد بیان کرد: کیومرث پوراحمد را بهترین انتخاب برای نقش پدر می‌دانم و ایشان به ما لطف کردند که این همکاری را پذیرفتند. در نمایش های مردمی هم، تماشاگران بازی وی را دوست داشتند. 

پانته‌آ پناهی‌ها درباره بازی در نقش‌های غمگین گفت: دلیلم برای انتخاب این نقش که البته خیلی متفاوت نیست، هم‌ذات پنداری با خانمی است که بر سر دوراهی قرار گرفته است.

فردین خلعتبری هم در پاسخ به سوالی در مورد سوژه و دیالوگ های این فیلم گفت: سوژه جمشیدیه تکراری نیست و دیالوگهایش هم شعاری نیستند بلکه در حالت عادی وقتی می‌خواهیم از خودمان دفاع کنیم باید به زبان رسمی کشور و دادگاه سخن بگوییم. بنابراین استفاده از زبان رسمی در دیالوگ این فیلم، روی آوردن به شعار نیست و حتی وقتی ترانه در این فضا در مورد مرگ و زندگی صحبت می‌کند، می‌تواند فیلسوفانه صحبت کند.

یلدا جبلی یلدا جبلی در ادامه گفت: در چنین قصه‌هایی هرکس تلاش می‌کند از زاویه بازجوی، زندان و یا رضایت گرفتن خانواده قاتل از مقتول به موضوع بپردازد که ما هم این زاویه را انتخاب کردیم و اصولا قصه بازجویی مد نظر ما نبوده.

این کارگردان درباره علت استفاده از زوج حامد کمیلی و سارا بهرامی گفت: دوست داشتم حالا که محدودیت در نمایش روابط زن و شوهری داریم از زوج سینمایی استفاده کنم که برای مردم آشنا باشند.

حامد کمیلی بازیگر فیلم سینمایی جمشیدیه درباره تکراری بودن بازی‌اش در مقابل سارا بهرامی گفت: برای من تکراری بودن بازیگر مقابلم اهمیت ندارد چرا که در سینما چیزی به نام شخصیت پردازی وجود دارد که تنوع را ایجاد می کند و وقتی پروژه ای مانند جمشیدیه از یک گروه حرفه ای و قوی بهر مند باشد، به راحتی می توان در آن حضور داشت. این فیلم با فیلم‌های قبلی که با سارا بهرامی بازی کردم تفاوت دارد و اگر شباهتی وجود دارد، خوشحال می‌شوم بفرمایید.

سارا بهرامی نیز در واکنش به این پرسش گفت: این نکته برای من هم اصلا اهمیت ندارد، چون من خودم یکی از وسواس هایم این بود که بازی تکراری نکنم. مقابل حامد کمیلی زیاد کار کردم اما هرگز در مقابل او ترانه را بازی نکردم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره سیمرغ بازیگری بیان کرد: خدارا شکر می‌کنم که سال گذشته سیمرغ گرفتم و با همان صداقتی که پارسال سیمرغ را دریافت کردم، می‌گویم هرگز برای سیمرغ بازیگری نمی‌کنم. 

بهرامی در پایان نسبت به برخی نقدهای رسانه‌ای انتقاد کرد و گفت: نقدهایی خواندم که دلم شکسته است، اما یک دوست منتقد نوشته بود، این فیلم در مورد فحش است و بعد ایموجی خنده گذاشته بود! و از این رفتار خیلی متاسفم. اصولا لمپنیسم بخشی از ادبیات انتلکتوال شده است و بسیار برای این موضوع متاسفم. لازم است بگویم تمام قد برای انتخابم ارزش قائلم و پای آن ایستاده‌ام.