موج

در روز چهارم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر؛

در روز چهارم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر؛ نشست رسانه ای فیلم سینمایی روزهای نارنجی با حضور آرش لاهوتی کارگردان و علیرضا قاسم خان تهیه کننده آن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، در روز چهارم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر ؛  نشست رسانه ای فیلم سینمایی روزهای نارنجی با حضور آرش لاهوتی کارگردان و علیرضا قاسم خان تهیه کننده، شهنام شهباززاده مجری طرح و مشاور تهیه‌کننده، علی مصفا بازیگر و تعداد دیگری از عوامل آن و با اجرای احسان کرمی برگزار شد.

آرش لاهوتی نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی روزهای نارنجی ، در بخشی از این نشست در مورد اینکه این فیلم یک فیلم ضد زن است، گفت: من تأکیدم بر انسجام خانواده بود نه ضد زن بودن.اساسا با سوال زن و مرد مشکل دارم و در درجه اول انسان بودن برایم مهم است و فکر نمی‌کنم در فیلمم فضایی ضد زن تصویر کرده باشم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه دلیل اینکه یک مرد را تا این حد بی مسئولیت نشان دادید چیست گفت: این کاراکترها ما به ازای بیرونی دارد و لطفا آن را به همه جامعه تسری ندهید.این فیلم اکران‌های خارج کشور داشته است، اما هیچ جای دنیا به فمنیست بودن فیلم اشاره نشد و تعجب می‌کنم که خبرنگاران در جشنواره فجر به این نکته اشاره می‌کنند.

علی مصفا هم در همین زمینه گفت: یک مرد در یک فیلم نماینده همه مردان و یک زن در یک فیلم نماینده همه زنان جامعه نیست اما در جامعه زنان یا مردان بی مسئولیت هم داریم.

صدف عسگری بازیگر این فیلم هم در بخشی از این نشست در  مورد نقشش گفت: نقش مریم برای من خیلی عجیب بود چون اصلا به من نزدیک نبود. چرا که من نه فرزندی دارم و نه لهجه ای. آرش لاهوتی به من فرصت داد اما اصلا آسان نگرفت. من از او ممنونم.

علیرضا قاسم‌خان تهیه‌کننده فیلم سینمایی روزهای نارنجی درباره برگشت مالی فیلم گفت: برای من تهیه‌کنندگی فیلم روزهای نارنجی متفاوت با آثار سینمایی دیگر است؛ آرش لاهوتی شخصیت کاریزماتیک و سینمایی دارد و برای من حضورش در سینما با نگاهی متفاوت ارزشمند بود.

فرشاد محمدی درباره سبک فیلمبرداری روزهای نارنجی گفت: دوربین روی دست عمدی بود و روی دست گرفتن دوربین روال غیرطبیعی نیست. در این فیلمبرداری، دوربین هم می‌تواند اضطراب و قلیان کاراکترها را بیشتر نمایان کند.

کریستف رضاعی آهنگساز نیز درباره موسیقی این فیلم گفت: سعی کردیم یک موسیقی متفاوت داشته باشیم و  با موسیق به سختی‌هایی که پرسوناژ اصلی می‌کشد، هویت انسانی بدهیم؛ به همین دلیل موسیقی به شخصیت اصلی فیلم هویت انسانی‌تر می‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها