موج

در چهارمین روز از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر؛

در چهارمین روز از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی با اجرای احسان کرمی و با حضور علی مصفا تهیه‌کننده و صابر ابر بازیگر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، در چهارمین روز از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر ، نشست خبری فیلم سینمایی مسخره‌باز با حضور عوامل این فیلم از جمله همایون غنی‌زاده، کارگردان این فیلم، علی مصفا، تهیه‌کننده، علی مصفا و صابر ابر و با اجرای احسان کرمی در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. 

در حالیکه غایب بزرگ این نشست علی نصیریان بود، علی مصفا در ابتدای نشست به درگذشت همسر علی نصیریان اشاره کرد و گفت: قصد داشتیم این نشست را به دلیل نبود استاد علی نصیریان برگزار نکنیم اما فکر کردیم باید پای قرارمان بایستیم. ما پایبندی به عهد و وفا را از ایشان یاد گرفتیم و تنها دلیل حضور ما در این جلسه همین موضوع بود.

وی در مورد اکران این فیلم توضیح داد: این موضوع از دست من خارج است و باید ببینیم خود فیلم چه می‌کند. فیلم این قابلیت را دارد که اکران خوبی داشته باشد و در اظهارات مردم نیز این موضوع را دیدم و به همین دلیل نگران اکرانش نیستم.

همایون غنی‌زاده در ادامه درباره انسجام نداشتن فیلمنامه این فیلم گفت: با چندپارگی فیلم‌نامه موافقم و این چندپارگی انتخاب من بوده است. تکرارهای زیادی در فیلم وجود دارد که بعضا کسالت‌آور و خسته‌کننده است اما این موضوع امری تعمدی بود. این چندپارگی برای من یک انتخاب بود و امیدوارم که آن را دوست داشته باشید.

وی در مورد شباهت این اثر با تئاتر می سی سی پی نشسته می میرد گفت: فکر می کنم که آثار قبلی هنرمند، سرمایه‌ او است و شاید درست نباشد که از آن سرمایه‌ها استفاده نکند. اما من تلاشم این بود که این اثر سینمایی از آن نمایش بهتر باشد و حتی در خلوت به خودم می گفتم که احتمالا مخاطب آن اثر را ندیده و یا به یاد نخواهد آورد. امیدوارم که در دام تشابهات نیفتم و اگر اینگونه شده از ضعف من است که باید اصلاح شود.

این کارگردان فیلم اولی در مورد دلیل بی زمان و مکان بودن این اثر هم گفت: فیلم مسخره باز زمان و مکان دارد؛ شاید زمانش تاریخ مشخصی نداشته باشد و یا مکانی مشخص مثل تهران یا پاریس نداشته باشد اما به نظر من روز و شب زمان و کنار دریا و آرایشگاه مکان این فیلم هستند. در واقع زمان و مکان این فیلم آن چیزی است که من کارگردان خواسته ام.

در بخش دیگری از این نشست علی مصفا هزینه تولید این فیلم را 4 میلیارد تومان اعلام کرد.

در ادامه این نشست رسانه ای، همایون غنی زاده در پاسخ به سوالی درباره لوکیشن فیلم، گفت: تمام لوازمی که در صحنه می بینید، هم دکور، هم آکساسوار و حتی برچسب های روی شیشه های کوچک ساخته شده بود.

 آرش آقابیگ مسوول جلوه های ویژه میدانی در پاسخ به سوالی درباره سهم جلوه‌های ویژه در این اثر، گفت: من جسارت آقای غنی زاده که در اولین اثر سینمایی خود، چنین سوژه ای را انتخاب می کنند تحسین می کنم.

وی افزود: حدود یک ماه  با آقای غنی زاده،  جلوه های ویژه میدانی  تمام اتفاقاتی که قرار بود در فیلم بیفتد را تست زدیم و انجام دادیم. کار سختی بود. تمام اتمسفرهایی که در فیلم اتفاق افتاد را مجبور بودیم در یک لوکیشن انجام بدهیم و این کار خیلی سختی بود. من از گروه تولید و آقای مصفا خیلی تشکر می کنم چون هر اتفاقی که ما می خواستیم واقعا در این فیلم اتفاق افتاده و همه ابزاری که می خواستیم در اختیارمان بود. اینکه جلوه های ویژه از نظر تماشاگر خوب باشد ترکیبی از جلوه های ویژه میدانی و ترکیب صحنه بود و با در کنار هم قرار گرفتن اینها کار خوب شد.

سهیل دانش اشراقی طراح صحنه این فیلم هم گفت: از همایون غنی‌زاده ممنونم که اجازه داد تا ذهنش را تصویر کنم و هر آن‌چه که می‌خواستم را انجام دهم. این فیلم واقعا برای من تجربه عجیبی بود. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها