نشست رسانه ای فیلم سینمایی بنفشه آفریقایی با حضور مونا زندی حقیقی کارگردان و علیرضا شجاع نوری تهیه کننده و تنی چند از بازیگران و عوامل دیگر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج نشست رسانه ای فیلم سینمایی بنفشه آفریقایی که در دومین سانس دومین روز سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه‌ها به روی پرده رفت، برگزار شد.

در این نشست که با مدیریت محمود گبرلو برگزار می شد، مونا زندی حقیقی کارگردان، علیرضا شجاع نوری تهیه کننده، حمید بابایی فیلمنامه نویس، رضا بابک و مریم شیرازی بازیگر و تعداد دیگری از عوامل حضور داشتند و فاطمه معتمد آریا به دلیل حضور در پروژه دیگری، به صورت زنده و آنلاین با حاضران صحبت کرد.

در بخشی از این نشست مونا زندی فرد در مورد انتخاب بازیگران گفت: اولین انتخاب ما قطعا رضا بابک بود و بعد در مورد سایر انتخاب‌هایمان که بازیگران مسن‌ترین بودند، تصمیم گرفتیم که از افرادی با کمی جوان تر استفاده کنیم. وی افزود: یکی از چالش‌های ما این بود که آقای بابک قبول کنند کمی قوز کرده و بی حال تر و در واقع سکته ایی تر بازی کنند چرا که ایشان بسیار پر انرژی سر صحنه حضور پیدا می کردند.

این کارگردان در مورد اینکه چرا نام این فیلم بنفشه آفریقایی است گفت: این فیلم دوبار تغییر نام داد یکبار باران تابستانی و بعد آهو زنگباری شد و بالاخره به بنفشه افریقایی رسیدیم.

علیرضا شجاع نوری در مورد ساخت چنین فیلمی گفت: من بسیار علاقمندم که فیلم هایی بسازم که مخاطب بویژه مخاطبین خارجی را با بعد دیگری از ایرانیان آشنا کنم. همان بعدی که در هیچ شرکت توریستی یافت نمی شود و اگر یک توریست خارجی در کوچه پس کوچه های کشور ما گم شود از مردم می بیند. درست مانند برخی از فیلم های امریکایی، ایتالیایی و یا غربی دیگر که با دیدنش بدون آنکه به آن کشور و محل مسافرت کرده باشیم برای آنجا دلمان تنگ می شود. وی تاکید کرد: البته ساخت چنین فیلم هایی کار ساده ای نیست و باید فیلم های زیادی ساخته شود تا به چنین نتایجی برسیم.

این تهیه کننده در مورد انتخاب لوکیشن گفت: ما برای پیدا کردن لوکیشن مناسب به جاهای مختلفی از اطراف تهران, محلات و ... رفتیم به این لوکیشن در آمل رسیدیم که یک محل متروک بود و قرار بود به زودی به یک پارکینگ تبدیل شود. ما از شهرداری اجازه گرفتیم تا از آن محل استفاده کنیم و برای این کار همه آنجا را بازسازی کردیم.

مونا زندی حقیقی در مورد داستان این فیلم و چگونگی احتمال وقوع آن در یک خانواده روستایی گفت: اصل داستان که یک زنی در حالی که ازدواج مجددی کرده، شوهر سابقش را به خانه شأن می آورد تا از او پرستاری کند و پسرش شوهر اول را از آن خانه نبرد و در مسیر آن مرد از دنیا می رود واقعی است که توسط فیلمنامه نویس به صورت یک روایت سینمایی در آمده است.

وی افزود: در این فیلم هیچ اتفاق غیر اخلاقی نمی افتاد و آن خانواده هم روستایی نیستند بلکه از تهران به جای دیگری رفته اند و این زوج تصمیم می گیرند که با کنار گذاشتن برخی تعصبات و فراموش کردن برخی از مسائل گذشته، مشکلات را حل کنند.