نشست رسانه ای فیلم سینمایی غلامرضا تختی در دقایق ابتدایی 11 بهمن ماه در محل سینمای رسانه‌ها واقع در پردیس سینمایی ملت با حضور عوامل این فیلم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، بهرام توکلی و سعید ملکان، کارگردان و تهیه کننده و ستاره پسیانی، ماهور الوند، بهنوش طباطبایی، حمیدرضا آذرنگ، امیررضا فرامرزی و محسن تختی بازیگران این فیلم به علاوه رشید دانشمند صدابردار، میثم مولایی تدوینگر، امیر ملک پور طراح لباس، پیمان مقدم طراح صحنه و محمدرضا منصوری مجری طرح فیلم در نشست خبری فیلم تختی که بامداد 11 بهمن ماه در روز اول جشنواره فیلم فجر در پردیس ملت برگزار شد، حضور داشتند.

 

در ابتدای این نشست بهرام توکلی با عذرخواهی از اشکال فنی فیلم که سبب شد زمان اکران آن در پردیس ملت به تعویق بیفتد، گفت: هفتاد درصد پلان های ما ویژوآل افکت داشت و به همین دلیل خروجی با ایراد فنی روبرو شده بود.

 

وی درباره استفاده از شخصیت های داستانش بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از پررنگ‌ترین ابعاد زندگی آقای تختی بعد ورزشی آن بوده، حضور یک گزارشگر ورزشی که روایتگر تجربه زیستی جهان پهلوان تختی باشد، لازم بود. به هر حال مجموعه ای از دلایل فرمی، مضمونی و تکنیکال باعث شد تا از این کاراکتر استفاده شود.

 

سعید ملکان در مورد گریم و تغییر امیر جدیدی نیز توضیح داد: به دلیل گریم خیلی سنگینی که امیر جدیدی داشت و چند کیلو وزن باید به او اضافه می شد، با مشورت خود او، تصمیم به تغییر بازیگر گرفتیم. اما نکته مهم در مورد امیر جدیدی این بود که با وجود اینکه نقش تختی را بازی نکرد، اما رفتاری تختی وار داشت. خوب است دیگران به جای شایعه سازی این رفتار را بیاموزند.

 

این نشست حاشیه هایی به همراه داشت، از جمله اینکه یکی از خبرنگاران سعید ملکان را متهم به فیلمساز رانتی کرد. این خبرنگار این موضوع را مطرح کرد که وام سه میلیاردی و اسناد و مدارک موجود درباره تختی، فقط به سعید ملکان تعلق می گیرد و از ارتباطات او با سازمان ها و نهادها نیز سخن گفت. ملکان نیز در پاسخ به این موضع گیری گفت: من از دروغ و تهمت ناراحت نمی شوم، اما نمی دانم چه رانتی وجود دارد. اگر اسناد و مدارکی در این زمینه وجود دارد، بیاورید تا با هم صحبت کنیم. ما از بنیاد فارابی وام نگرفتیم و مشارکت بوده است که رقم این مشارکت، سه و نیم میلیارد هم نبوده است.

 

حمیدرضا آذرنگ نیز در واکنش به موضع گیری این خبرنگار و خطاب به او گفت: چرا با قضیه شخصی برخورد می کنید، بهتر است این موضوع را با اسناد و مدارک در رسانه تان مطرح کنید! اما شما با یک اثر سینمایی روبرو هستید که فاخر و ماندگار است و به جای اینکه در مورد اثر صحبت کنید موضوع را شخصی می کنید. شما به دنبال مچ گیری هستید.

 

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از 10 بهمن ماه در پردیس ملت آغاز به کار کرد و تا 22 بهمن ادامه خواهد داشت.