همزمان با آغاز نمایش فیلم های جشنواره فیلم فجر دو برنامه سینمایی شبکه چهار، شب سینما و سینماگرام، با رویکردی جدید به روی آنتن می رود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، همزمان با آغاز نمایش فیلم های جشنواره فیلم فجر دو برنامه سینمایی شبکه چهار، با رویکردی جدید به روی آنتن می رود.

فصل جدید شب سینما با سید حسن حسینی

با پایان فصل اول شب سینما از مجموعه برنامه شب های هنر،اجرای مسعود فراستی در این برنامه به پایان رسید و از امشب با اجرا و کارشناسی سید حسن حسینی گفتگوی های سینمایی تقدیم مخاطبان می شود.

حسن حسینی فارغ‌التحصیل رشته‌ی علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد و منتقد و پژوهشگر سینمای ایران که از تالیفات ایشان می توان به کتاب ساخت ایتالیا(۱۳۸۹)؛ کتاب فرهنگ کوچک وحشت؛ مجموعه مقالاتی در نشریات اندیشه پویا،سینما و ادبیات و… اشاره کرد.

حسینی امشب (10بهمن) در هفدهمین نشست شب سینما، میزبان روبرت صافاریان منتقد فیلم و مستند ساز، خواهد بود تا  به موضوع سینما و ایدئولوژی بپردازد.

آیا هنر بیان فرهنگی  یک ایدئولوژی است؟ و همواره می کوشد تا نگرش‌ها و دیدگاه‌های یک گروه خاص را دربرداشته باشد؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید نسبت میان هنر و ایدئولوژی را مشخص کرد. نسبتی که البته با نگاهی تاریخی به آن مجالی بی‌پایان برای طرح و بحث مسائل مختلف است. مسائلی که طبق هر ایستگاهی در تاریخ می توان رابطه میان دولت/ حکومت و هنر را در آن مورد ارزیابی قرار داد. رابطه ای که از نگرش های مد نظر حاکم تا نگرشی که در هنر ظهور و بروز پیدا می کند قابل ردیابی است.

شب سینما پنجمین شب از  شب های هنر با محوریت بررسی مفاهیم تخصصی سینما و نقد آن ها ، به تهیه کنندگی سلمان وکیلی، هرچهارشنبه شب ساعت 23 به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می شود.

عوامل دیدن این فیلم جرم است در سینماگرام 

با آغاز سی‌و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر برنامه سینماگرام11 بهمن ماه به صورت زنده از ساعت ۲۲:۳۰ تا ۱۲:۳۰ روی آنتن خواهد رفت.

 میز گفت‌وگوی ویژه سینماگرام  با حضور سید احمد میر اعلایی است؛ خسرو نقیبی و سعید مستغاثی میز نقد را پیش می‌برند؛ فیلم هفته، به دیدن این فیلم جرم است با حضور رضا زهتابچیان، محمدرضا شفاه ، لیندا کیانی و مهدی زمین‌پرداز می‌پردازد.

محمود اربابی و عباس رافعی در مسئله هفته این برنامه با یکدیگر صحبت می‌کنند.

اجرای بخش خبرگردی سینماگرام را نیز مهرداد معظمی و مهدی خرم‌دل بر عهده دارند.

سینماگرام به تهیه‌کنندگی میرمحمدحسین رضوی در ایام برگزاری جشنواره ملی فیلم فجر پنجشنبه ها به صورت زنده از ساعت ۲۲:۳۰ الی ۱۲:۳۰ به مدت دو ساعت روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

با آغاز سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر برنامه سینماگرام 11 بهمن ماه به صورت زنده از ساعت ۲۲:۳۰ تا ۱۲:۳۰ روی آنتن خواهد رفت.