عزت الله علیزاده گفت: داوری از دیروز با بیش از بیست نسخه نهایی فیلم ها آغاز شده و حداکثر تا فردا شب نسخه نهایی کلیه آثار به دست ما خواهد رسید.

عزت الله علیزاده دبیر اجرایی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج در مورد تکمیل نشدن تعدادی از فیلم های منتخب و راه یافته به بخش های مختلف جشنواره فیلم فجر گفت: تا کنون همه فیلم هایی که تحویل شده است با نسخه نهایی و به صورت DCP بوده است.

وی تاکید کرد: ما تمام تلاش و توان خود را در سه چهار دوره اخیر گذاشته ایم تا شرایط مناسبی را فراهم کنیم تا داوری با نسخه بی کیفیت انجام نشود و اصرار داریم که نسخه هایی که برای داوری ارائه می شود، حتما نسخه DCP باشد.

دبیر اجرایی جشنواره فیلم فجر در مورد زمان شروع داوری ها هم تشریح کرد: داوری آثار این دوره، از دیروز (7 بهمن ماه) شروع شده و ما حدود بیست و سه فیلم کامل و نهایی شده را در اختیار داریم. در این میان تمام ده فیلم بخش نگاه نو یا همان فیلم اولی ها و دو انیمیشن هم هستند و مابقی آثار مربوط به بخش سودای سیمرغند.

علیزاده در مورد اینکه تا کنون و در این لحظه که یک روز به افتتاح جشنواره مانده است، چه مقدار از فیلم ها با نسخه نهایی تحویل جشنواره شده اند، گفت: تا این لحظه قریب به 85% از فیلم های با کیفیت خوب و نسخه نهایی به دبیرخانه تحویل شده اند و در حال ذخیره سازی بر روی هاردها برای انتقال به سرورها هستند.

وی افزود: این سرورها از فردا شب به سینماها منتقل می شوند تا از دو روز دیگر و با آغاز جشنواره و بر اساس برنامه نمایش فیلم ها، به نمایش در آیند.

عزت الله علیزاده در مورد آخرین زمان پیش بینی شده برای تحویل نسخه نهایی آثار به دبیرخانه گفت: تا فردا شب کلیه آثار به دست ما خواهد رسید.