نادر سیحون گفت: برخلاف سایر نمایشگاه های طراحی، طراحی های عمو کامبیز برای همه جذاب است.

نادر سیحون در پاسخ به خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج، در مورد جدیدترین نمایشگاه کامبیز درمبخش و تفاوتش با نمایشگاه‌های قبلی این هنرمند در گالری سیحون گفت: تفاوت اصلی این نمایشگاه در این است که آثاری از ژانرهای مختلف فعالیت کامبیز درمبخش در آن به معرض نمایش و فروش گذاشته شده است. به این معنی که آثار این هنرمند، پیش از این در هر کدام از نمایشگاه هایی که داشتنه یک مشخص و معینی داشت؛ اما در این نمایشگاه که عنوانش طراحی‌های عمو کامبیز است در حالی‌که یکسری از کار های رنگی، یکسری از کاریکاتورها که تک رنگ یا رنگی هستند و یک سری هم طراحی هایی که هیچ ارتباطی با کاریکاتور ندارد و به نوعی طراحی هایی با سوژه های اجتماعی یا حتی پرنده و گربه و مانند اینها هستند، به نمایش در آمده است و هیچ تم خاصی غلبه ندارد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ اثر از این هنرمند در این نمایشگاه به نمایش در آمده، در مورد قیمت آثار گفت: این آثار کمی بیش از از یک میلیون تا ۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

طراحی های عمو کامبیز

این یک نمایشگاه خاص با بازدیدکننده زیاد است

این گالری دار در مورد مخاطبین نمایشگاه طراحی گفت: در مورد این نمایشگاه خاص نمی‌توان مخاطب خاصی را معرفی کرد و به نوعی می توان گفت که همه از مخاطبین نمایشگاه هستند؛ چرا که اولا کامبیز درمبخش هنرمندی است که در سطح جهانی شناخته شده و بسیار محبوب هم هست و ثانیا اقشاری که کارهای این هنرمند را می بینند و می پسندند از بچه های کوچک تا مجموعه داران و طراحان هشتاد نود ساله را هم در بر می‌گیرد. بنابراین این نمایشگاه مخاطب خیلی خاص ندارد و به نوعی همه از آن لذت می برند.

وی تصریح کرد: به همین دلیل نمی ‌توان این نمایشگاه را با نمایشگاه طراحی هنرمندانه دیگر مقایسه کرد در حالی که اصولاً نمایشگاه های طراحی مخاطبین خاص خود را دارند و تعداد مخاطبینشان بسیار کمتر از این نمایشگاه هستند. البته یکی از مهمترین دلایلش این است که این هنرمند بسیار خاص است، به نحوی که تنها با چند خط و در آثاری بسیار ساده، مفاهیم پیچیده ای را به طور قابل فهم بیان می کند.

طراحی های عمو کامبیز

کامبیز درم‌بخش همچون چشمه جوشان است

وی در مورد ایده‌های سهل و ممتنع و قدرت طراحی کامبیز درم‌بخشخش گفت: از جذابیت کارهای آقای درم بخش است که همچون چشمه می جوشد و کاملا مشخص است که برای خلق آثار، انرژی بسیاری صرف نکرده است. منظور من این است که هر روز ایده های جدیدی در ذهن این هنرمند خلاق شکل می گیرد و کامبیز درمبخش به راحتی توانایی ارایه ایده‌های خود را دارد. این هنرمند مدام مثل یک چشمه در حال خلق اثر و بسیار پرکار است و در عین حال که در طول سال نمایشگاه های متعدد و متنوعی برگزار می‌کند، اقدام به انتشار کتاب‌های متعددی می کنند که مملو از آثار بدیعا و هرکدام با تمی خاص است.

این گالری دار تاکید کرد: در واقع کامبیز درم بخش  یکی از پرکارترین هنرمندانی است که من میشناسم. حتی تنوع کاریش گسترده است به نحوی که تعدادی از آثار اینستالیشن ایشان سال گذشته در یکی از گالری ها به نمایش درآمد که کارها تلفیقی از اینستالیشن و کاریکاتور و بسیار جالب بود. حتی چندین سال پیش، در گالری آریا نمایشگاهی را گذاشته بود که قاب اثر هم جزئی از اثر بود به این دلیل که کارهایی را بر روی قاب انجام داده بود که آن را جزئی از اثر کرده بودو این نشان از خلاقیت و نوآوری بالای این هنرمند است.

طراحی های عمو کامبیز

آثار درم‌بخش ارزانتر از قیمت واقعی اش ارائه می شود

سیحون  در پاسخ به این سوال که آیا این تولید بالا توسط هنرمند باعث ارزانی آثارشان شده است گفت: درست است که قیمت آثار ایشان بسیار ارزان تر از آن چیزی است که باید باشد. در واقع هنرمندی در سطح آقای درمبخش با شهرتی جهانی بسیار گران‌تر است و امضای ایشان به تنهایی بسیار گران تر از این قیمت هایی که است که بر روی آثار گذاشته شده است.

این گالری دار در ادامه اظهار داشت: در واقع این هنرمند به دلیل افتادگی خاصی که دارد قیمت های خیلی بالایی برای آثارش در نظر نمی گیرد تا علاقمندان بتوانند راحت‌تر این آثار را خریداری کنند.  محبوبیت این هنرمند اندازه‌ای است که با توجه به نوع قیمت گذاری انجام شده کسانی هم که تمکن مالی خاصی ندارند، می توانند از این آثار خریداری کنند و حتی راغب به این کار هم هستند. حتی شاید گفتنی نباشد، اما من دو فرزند دارم که خارج از ایران زندگی می کنند و از کلکتورهای آثار درمبخش هستند و تقریباً هر سال از نمایشگاه های ایشان خرید می‌کنند؛ تلاش می‌کنند که پیش از برپایی نمایشگاه، آثار این هنرمند را ببینند و تا بتوانند پیش از همه از میان آنها آثاری را انتخاب کنند.

کامبیز درم بخش

درم بخش پرکار است نه سری کار

نادر سیحون تصریح کرد: نکته مهمی که ذکر آن در اینجا الزامی است این است که اگر در مورد تولید بالا و پرکاری این هنرمند صحبت می‌شود، باید بین کامبیز درم بخش با هنرمندانی که کارهای خود را رج می زنند و یا سری کاری می‌کنند، تمایز قائل شد. چرا که آنها تولید انبوه از یکسری کارها دارند در حالی که این نگاه در مورد استاد درمبخش به هیچ وجه مصداق پیدا نمی‌کند بلکه ایشان هر کارش با کار دیگرش متفاوت است و اتفاقا جذابیت آثار این هنرمند در همین است.