شبکه افق به دنبال قهرمانان سینمای ایران می رود.

به گزارش خبرگزاری موج، قهرمان سازی یکی از خصوصیات سینمای غرب به ویژه هالیوود به شمار می رود، خصوصیتی که به ژانری مستقل در سینما هم تبدیل شده و می توان فیلم های بسیاری را برشمرد که هدف از ساخت آنها، نشان دادن یک قهرمان غربی برای نجات دنیا بوده است. سینمای ایران اما طی دوره های مختلف به خصوص سال های بعد از انقلاب، از این دست قهرمانان نداشته یا اگر به قهرمان پروری روی آورده، بسیار محدود بوده است.

مستند سینمایی قهرمان من کو؟  روایتی است کارشناسانه، صریح و شفاف درباره این مسئله، اینکه چرا سینمای ایران قهرمان شاخصی ندارد و چرا سینماگران این موضوع را به عنوان یک دغدغه مهم تلقی نمی کنند.

در بخش های مختلف این مستند شاهد گفت وگو با برخی از فیلمسازان، اساتید دانشگاه و منتقدان سینما همچون رضا میرکریمی ، اردشیرصالح پور و جبار آذین درباره همین موضوع هستیم، همچنین به این مسئله پرداخته می شود که نبود شخصیت پردازی کامل و جامع در آثار سینمایی کشورمان در مورد قهرمانان به عنوان عامل اساسی و تعیین کننده داستان فیلم ها، یکی از معضلات فیلم های ایرانی به شمار می رود.

نبود قهرمان در میان خیل عظیم فیلم های ایرانی، سبب شده جذابیت سینمای کشورمان در مقایسه با فیلم های خارجی کاهش یابد و این مسئله ای است که مستند «قهرمان من کو؟» به دنبال یافتن پاسخی برای علت آن است.

محمد دیندار تهیه کنندگی و کارگردانی این مستند سینمایی را بر عهده داشته است.

«قهرمان من کو؟» را می توانید پنجشنبه چهارم بهمن ماه ساعت های 18:00 و 23:00 از شبکه افق تماشا کنید، تکرار آن هم برای پخش در ساعت 13:30 روز بعد در نظر گرفته شده است.