موج

انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب و دفاع مقدس در خصوص حضور گرافیست اسرائیلی در تهران بیانیه صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و بنیاد فرهنگی روایت فتح با صدور بیانیه‌ای اعتراض خود را به حضور یوسی لمل  گرافیست اسرائیلی تبار اعلام کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

"بسم الله الرحمن الرحیم"

رویش هنرمندان جوان، با انگیزه، مستعد و متخصص در حوزه هنر ارزشی و ولایتمدار ایران اسلامی، آن چنان فراگیر و بسیط بوده است که دوستان و دشمنان داخلی و خارجی را متحیر و انگشت به دهان کرده است. آنچه که امروزه و در سپهر پهناور و گستره وسیع مفاهیم متعالی، ارزشمند و جهان شمول الهی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام روح الله (قدس الله نفس الزکیه) در حال شکل گیری و شکوفه دادن است، بی شک ثمره مقاومت و پایمردی زنان و مردانی است که از مرز‌های اعتقادی خویش در برابر دشمنان تا بن دندان مسلح دفاع نموده که ۸ سال تاریخ پر افتخار و خونبار دفاع مقدس ایرانیان در برابر حمله دژخیمان بعثی تنها یک نمونه قریب و عینی این ایستادگی است.

آنچه که در نمایشگاه به رنگ حیات رخ داد و حضور یک عنصر اسرائیلی، ما را بر آن داشت که از حیثیت و کیان «بنیاد پرافتخار روایت فتح»، این ثمره جاویدان و مانای هنرمند و مجاهد فی سبیل الله، سید الشهدای اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی «علیه الرحمه» دفاع و صراحتا بر چند نکته اصلی و مهم تاکید نمائیم. امید داریم که این توضیحات به سمع و نظر مخاطبان اصلی جریانات فرهنگی و هنری کشور برسد و بر این باوریم که ... العاقبه للمتقین؟!

۱. آنچه که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (ادام الله ظل الوارف) بار‌ها و بار‌ها در بیانات و سخنرانی‌های مکرر به آن اشاره داشتند، کلید واژه‌ای به نام «نفوذ» است که متاسفانه در سایه غفلت -ان شا الله سهوی – مدیران و سیاستگذاران عرصه فرهنگ و هنر کشور چندان جدی گرفته نشده است و همچنان سیاست «تساهل و تسامح» در بدنه کلان تصمیم گیری و ریل گذاران فرهنگ و هنر این مرز و بوم ساری و جاری است. حضور یک عنصر اسرائیلی با بیشینه معلوم و مکشوف و در شرایطی که عادی سازی روابط کشور‌های بزدل، ترسو و سست عنصر خاورمیانه با رژیم جعلی و سفاک رژیم صهیونیستی با جدیت از سوی دول غربی و مثلث شوم و منحوس عبری، غربی، عربی پیگیری می‌شود، در ام القرای جهان اسلام باعث تاسف و انزجارشدید هنرمندان آزاده و حق طلب ایران عزیز می‌باشد.

۲. سخنان سراسر کذب و غیر واقع مدیر اجرایی این نمایشگاه مایه تعجب و حیرت همگان گردید. ایشان برگزاری نمایشگاه این عنصر رژیم صهیونیستی را توسط «روایت فتح» در سال آینده محتمل دانسته است؟! و حواشی ایجاد شده در خصوص حضور وی را غرض ورزی حزبی دانسته است که خوشبختانه با مدیریت ایشان قبل از شروع جنجال‌ها پیشگیری شد؟! ذکر این نکته برای ایشان و دوستانشان خالی از لطف نیست که اولا ایشان ارتباط این مدعو اسرائیلی خود با بنیاد فرهنگی روایت فتح را از چه طریقی محاسبه و استنتاج نموده است و ثانیا‌ ای کاش اقدامات پیشگیری و عدم حضور وی را پیش از دعوت نامبرده نیز انجام می‌دادند تا مجبور به جمع آوری آثار ایشان و حذف نام وی نگردند.

۳. عنوان ماندگار «روایت فتح» که نمادی از روایت حماسه‌های دلیرترین فرزندان این مرز و بوم بوده و هست، چیزی نیست که با این لجن پراکنی‌ها خدشه دار و مکدر شود. نصیحت ما به دوستانی که در این خصوص اظهار می‌نمایند این است که ابتدا به ساکن ارتباظ ظرف و مظروف را برای خود و مخاطبانشان معین کنند سپس برای فرار رو به جلو از اعتبار نهاد ارزشمندی همچون «روایت فتح» ناشیانه سو استفاده کنند.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که مدیریت و کارکنان بنیاد فرهنگی روایت فتح و نیز انجمن‌های سینمای انقلاب و دفاع مقدس، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و شهرک سینمای انقلاب و دفاع مقدس و رده‌های تابعه این بنیاد، به پیروی امام عظیم الشان و فرمایش ماندگار و تاریخی ایشان که «اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود» و تاسی از تدابیر و سیاست‌های مقام عظمای ولایت که اسرائیل ان شا الله تا سال‌های نه چندان دور وجود خارجی نخواهد داشت، بر پایمردی و مقاومت ضد رژیم اشغالگر و خونخوار صهیونیستی تاکید می‌نماید و همراه و همکلام با ملت ستمدیده و دلیر و مقاوم فلسطین، هیهات من الذله را به نمایندگی از هنرمندان و اندیشمندان آزاده و صلح طلب سر می‌دهد و از درگاه حضرت حق «جل جلاله» ظهور مصلح و منتقم مظلومان و ستم دیدگان جهان را آرزو می‌نماید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها