موج

آثار جشنواره هنرهای نمایشی تئاتر مان معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، جشنواره هنرهای نمایشی تئاتر مان  از پنجشنبه ۲۰ دی آغاز خواهد شد و تا ۲۶ دی ادامه خواهد داشت. رویکرد این جشنواره حمایت از هنرمندان جوان در حیطه تئاتر اعم از تهران و شهرستان و حمایت از تئاتر کودک و نوجوان است.

بازبینی صحنه‌ای متون پذیرفته شده توسط شاهین چگینی، امیر اخوین و محمدحسین میربابا صورت گرفت و در نهایت ۲۲ نمایش به مرحله نهایی جشنواره راه یافتند. از این تعداد، ۱۵ اثر در بخش مسابقه و ۷ اثر در بخش خارج از مسابقه قرار دارند که ۵ نمایش متعلق به شهرستان و ۵ نمایش متعلق به رده سنی کودک و نوجوان است. داوری جشنواره را محرم زینال زاده، رفیق نصرتی و غزل اسکندرنژاد برعهده دارند.

در مراسم اختتامیه جشنواره به بهترین کارگردانی، بهترین نمایشنامه تالیفی، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین چهره‌پردازی، ‌ بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین طراحی پوستر و بهترین اثر از نگاه مخاطبان، جوایزی تعلق خواهد گرفت. آثار برگزیده از امکان اجرای عموم در سالن استاد مشایخی نیز بهره‌مند خواهند شد و همچنین به بخش به‌علاوه فجر سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه خواهند یافت.

نخستین جشنواره هنرهای نمایشی تئاتر مان توسط مرکز آفرینش‌های هنری تئاتر مان و در محل تماشاخانه استاد مشایخی برگزار خواهد شد.

آثار پذیرفته شده بدون اولویت:

بخش مسابقه

 1. تهران بزرگ
 2. آدمیزاد دیگه
 3. با من بخند وودی
 4. آخرین پری کوچک تنهایی من
 5. کبوتر به توان ۲
 6. ستایش یک قتل
 7. مَن
 8. ژاندارک در آتش
 9. پلی از جنس شیشه
 10. دکتر فاستوس
 11. گنده (کودک و نوجوان)
 12. به خاطر مینا (کودک و نوجوان)
 13. شهر صورتی ها (کودک و نوجوان)
 14. کاترپیلار (کودک و نوجوان)

بخش خارج از مسابقه (نگاه مخاطب)

 1. قلعه کبوتران
 2. مده آ
 3. دوپامین
 4. جِتسِمانی
 5. مجلس سیاه بازی
 6. مکبث
 7. چرا خرس ها دم های کوتاهی دارند؟
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها