غلامرضا موسوی گفت: باید به نظر هیات انتخاب احترام گذاشت و پذیرفت که این ده فیلم اعلام شده از نظر این گروه بهترین ها هستند.

غلامرضا موسوی، یکی از تهیه کنندگان سینمای ایران، در مورد اعلام اسامی ده فیلم اول راه یافته به بخش نگاه نو سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر گفت: معمولا اکثر جشنواره ها یک نگاه ویژه به کسانی که تازه وارد این عرصه می شوند، دارند. من فیلم های ارائه شده به این دوره جشنواره را ندیده‌ام اما ان‌شاءالله اعضای هیات انتخاب افراد موثقی هستند و طبیعتا تلاش کردند بین فیلم هایی که به آنها معرفی شده و درخواست حضور داشتند، بهترینها را انتخاب کنند.

وی افزود: اما از طرفی، واقعیت دیگری هم وجود دارد که هر کمیته ای با هر ترکیبی امکان دارد که نظر دیگری داشته باشند. اما به هر حال باید به نظر هیات انتخاب احترام گذاشت و پذیرفت که این ده فیلم اعلام شده از نظر این گروه بهترین ها هستند.

تهیه کننده با سابقه سینمای ایران که تهیه فیلم هایی همچون جنگ نفت کش ها، قرمز، من مادر هستم و همینطور همکاری با تعدادی از کارگردانان فیلم اولی را هم در رزومه خود دارد، ادامه داد: در کلیت اعتقاد دارم که فیلم خوب اول، ششم یا بیستم ندارد؛ بلکه فیلم یا خوب است یا نیست. اما به هر حال این نگاهی که به تازه واردها یا کارگردان های فیلم اولی می شود نگاه بدی نیست.

غلامرضا موسوی تشریح کرد: حتی در جشنواره بزرگی مثل کن هم وقتی فیلمی (بدون در نظر گرفتن امتیاز خاصی برای فیلم اولی ها) در بخش های مختلف مسابقه مثل نوعی نگاه،منتقدین و هفته کارگردانان پذیرفته شد، به بهترین فیلم اول دوربین طلایی اهدا می شود؛ یعنی به یک تازه وارد این امکان را می دهد که به لحاظ معنوی و ادی امکان کار بعدی را داشته باشد.

عضو شورای عالی تهیه کنندگان تاکید کرد: بنابراین در اینجا و جشنواره فیلم فجر هم، اضافه کردن بخشی برای توجه بیشتر به فیلم اولی ها، می تواند کار پسندیده باشد.

این تهیه کننده در مورد عدم حضور آثارش در جشنواره امسال تصریح کرد: هیچ کداماز فیلم های من آماده نبود که بتواند در جشنواره شرکت کند وگرنه مشکلی برای حضور در این جشنواره نداشتم.

گفتنی است از روز گذشته که نتایج نظر هیات انتخاب سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر در مورد آثار راه یافته به بخش نگاه نو  اعلام شده است (که به تجربه اول فیلم بلند کارگردانان با پروانه ساخت سینمایی اختصاص دارد) حواشی زیادی در این خصوص شکل گرفته و تعدادی از متقاضیان حضور در این بخش نسبت به این آرا انتقاداتی داشتند.