موج

در گفتگو با خبرگزاری موج عنوان شد:

مدیر دبیرخانه سی‌وهفتمین جشنواره ملی فیلم فجر تاکید کرد فیلم سینمایی دیدن این فیلم جرم است سرو شکل مناسب برای قضاوت هیات انتخاب را داشته است.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج ، با اعلام اسامی اولین فیلم های راه یافته سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر، بازار اخبار و حتی شایعات در مورد این جشنواره هم داغ شده است. پس از آنکه در ابهاماتی در مورد اولین اکران برخی از فیلم ها و فیلم اولی بودن کارگردانان مطرح شد؛ در تازه ترین شنیده ها عنوان شد که فیلمبرداری فیلم شرکت داده شده از سوی حوزه هنری در این دوره جشنواره که به مرحله نهایی بخش نگاه نو هم راه پیدا کرده است، نه تنها کامل نشده است بلکه در مراحل آغازین بوده و این فیلم که گفته می شود، رنگ بوی سیاسی هم دارد با استفاده از لابی هایی به این مرحله راه یافته است.

سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه سی‌وهفتمین جشنواره ملی فیلم فجر در پاسخ به خبرنگار ما ضمن رد شایعات مطرح شده، دراین باره گفت: هیات انتخاب یک فیلم هفتاد دقیقه ای دیدند که سر و شکل کاملی برای قضاوت داشت. ابتدا، میانه و انتهای فیلم مشخص بود و به طورکامل می شد کلیات اثر را دریافت کرد.

وی افزود: چند سکانس این فیلم ناقص بوده که با کپشن نوشتاری آنها را توضیح دادند. این فیلم کاملا تداوم دارد و کامل است.

سیمونیان تاکید کرد: مسلم است که هر فیلمی که در این مرحله به دبیرخامه می رسد یا راف کات است، یا صداگذاری یا اتانولاژ نشده، یا موسیقی ندارد و نواقصی از این دست که چون در این مرحله فیلم ها تنها برای بازبینی ارسال می شوند از نظر قوانین جشنواره بلامانع است. هیات انتخاب هم این قدرت را دارند که با همان مقداری که از اثر می بینند، تشخیص بدهند که آیا فیلم قابلیت راه یابی به بخش مسابقه را دارد یا نه.

شایان ذکر است که فیلم سینمایی دیدن این فیلم جرم است! با کارگردانی رضا زهتابچیان و تهیه‌کنندگی محمد حمزه‌ زاده از محصولات امسال حوزه هنری است که با نظر هیات انتخاب جزو ده فیلم سینمایی راه یافته به بخش نگاه نو در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر است که به تجربه اول فیلم بلند کارگردانان با پروانه ساخت سینمایی اختصاص دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها