با پایان یافتن فیلمبرداری این فیلم، مراحل فنی آن آغاز شده و به زودی روانه بازارهای خارجی که از فیلم های مستقل حمایت می کنند می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، آزاد مثل هوا جدیدترین ساخته‌ عبدالرضا کاهانی است که پس از یک دوره پیش تولید طولانی تصویربرداری‌اش طی یک ماه و نیم پایان یافته و کارهای تدوین و صداگذاری و آماده‌سازی فیلم در حال انجام است.

رضا عطاران در پنجمین همکاری‌اش با کاهانی در کشور کانادا و همراه با بازیگران شناخته شده‌ فرانسوی چون اوفلی بو بازیگر فیلم معروف مکتوب؛ عشق من و فینگن اولدفیلد فیلم نوکتوراما به ایفای نقش پرداخته است.

این فیلم توسط شرکت فیلم‌سازی A+ FILM PRODUCTION به مدیریت مجید قلمشاهی (یکی از دو تهیه‌کننده فیلم) ساخته شده است. شرکتی که به دنبال جذب سرمایه ایرانیان اهل تورنتو و فعالیت بیشتر سینماگران ایرانی در آنجاست.

امیر گنجوی یکی از تهیه‌کنندگان فیلم و مدیر شرکت فرهنگی هنری فینیکس آزاد مثل هوا را به خاطر داستان و اتفاقاتی که در آن رخ می‌دهد جز دسته فیلم‌های  بسیار سخت دانسته و اظهار داشته که این سختی به دلیل محدودیت زمانی، ثابت نگه‌داشتن و حفظ راکوردهای آن، به پروژه‌ سخت‌تری هم تبدیل شده است.

طبق اعلام دست‌اندرکاران این فیلم؛ آزاد مثل هوا بزرگترین پروژه‌ سینمایی ساخت عوامل ایرانی در تورنتو است که داستانش را به زبان انگلیسی و فرانسه روایت می‌کند.

و این فیلم برای بازارهای خارجی ساخته شده است و تهیه‌کنندگان امیدوارند بتوانند این فیلم را در سرزمین‌هایی که از سینمای مستقل حمایت می‌کنند همچون: کانادا، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اکران کنند.