پس از استعفای علی احمدی از موسسه تصویر شهر، جانشین او به زودی معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، شنیده ها حاکی از آن است که پس از آنکه سید علی احمدی از چند ماه پیش استعفای خود را اعلام کرده و ضمن انجام منظم مسئولیت های محوله، حضورش را در موسسه تصویر شهر به حداقل رساند، پس از کش و قوس های فراوان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در نهایت از ابتدای دی ماه سرپرست این موسسه منصوب شده است.

گرچه این خبر تا امروز به دلایل نا مشخصی به صورت رسمی منتشر نشده است اما شاید طی شدن مراتب اداری و تثبیت حکم ریاست جانشین، مانعی برای اعلام رسمی تغییر و تحولات در موسسه تصویر شهر است. تغییر و تحولی که به نظر می رسد مدت ها پیش مسجل شده بود اما به دلیل چالش های رسانه ای و اعتراضات شدید و عجیب یک سینماگر در ماه های ابتدایی سال جاری بر سر مسئله عدم اکران برخی فیلم‌های سینمایی توسط پردیس های سینمایی زیر مجموعه این موسسه، به تعویق افتاد.

سید علی احمدی در دوران مدیریت شهاب مرادی در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، از اسفندماه 1393 جایگزین محمدهادی منبتی شد. او که سبقه فعالیت تلویزیونی داشت، یک سال بعد و از اسفندماه 1394، ضمن حفظ سمتش در تصویر شهر، تهیه کنندگی برنامه پر مخاطب و پرمشغله خندوانه را هم عهده دار شد.

گفتنی است موسسه تصویر شهر از موسسات مهم و تقریبا مستقل اقماری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است که حمایت معنوی، مشارکت مادی و سرمایه گذاری در تولیدات سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن را به عنوان یکی از سرفصل های کاری خود قرار داده است.

در این راستا فیلم‌های سینمایی سرو زیر آب به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر و تهیه کنندگی سیدحامد حسینی، پشت دیوار سکوت با کارگردانی مسعود جعفری جوزانی  و تهیه کنندگی فتح اله جعفری جوزانی و محمد خزاعی، ماجان با کارگردانی رحمان سیفی آزاد و تهییه کنندگی محمد مهدی عسگرپور و انیمیشن فیلشاه با کارگردانی هادی محمدیان  و تهییه کنندگی حامد جعفری از جمله تولیدات سینمایی این موسسه در سال 1395 است.

مجموعه های مستند سردرهای تاریخی تهران و مستند خلیفه خداوند با موضوع زنان کارتن خواب هم از تولیدات این گونه سینمایی این موسسه در سال 1395بوده است.

در سال گذشته و جاری و در وضعیتی که از آن به عنوان دوران رکود و کم پولی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و موسسه تصویر شهر نام برده می شود؛ سرمایه گذاری در فیلم ماجرای نیمروز و تولید مستند تهران مدرن به تهیه کنندگی و کارگردانی ایمان سیوفی جهرمی (که از شبکه مستند هم پخش شد) از دستاوردهای موسسه تصویر شهر با مدیریت سیدعلی احمدی در سال های اخیر بود.

در کنار فعالیت های تولیدی، توسعه و تجهیز سالن های نمایش و مراکز فرهنگی هنری هم از دیگر سرفصل های فعالیت این موسسه است که بر همین اساس، تصویر شهر اداره چهار پردیس سینمایی ملت، راگا، تماشا، رازی و مجموعه فرهنگی هنری ایوان شمس را به عهده دارد. در حال حاضر مدیریت پردیس سینمایی ملت به عهده مریم جلالی دهکردی، پردیس سینمایی تماشا به عهده مسعود نجفی، پردیس سینمایی رازی هم به عهده عادل رجبعلیان است که جملگی از مدیران منصوب در دوره مدیریت سید علی احمدی بودند. تا بیست روز پیش هم مدیریت پردیس سینمایی راگا به عهده مرحوم سیدمحمدرضا فرجام آژیر بود که پس از فوت نامبرده، محمدمهدی قلی زاده عهده دار سرپرستی این مجموعه شده است.

شایان ذکر است که پردیس سینمایی باغ کتاب و پردیس سینمایی آزادی (50%) از جمله مهمترین دارایی های سینمایی شهرداری تهران هستند که ارتباط اداری و مالی جدی با موسسه تصویر شهر ندارند.

حمایت و برگزاری جشنواره های بین المللی فرهنگی، هنری و سینمایی سرفصل دیگر فعالیت های موسسه  تصویر شهر است که مهمترین جشنواره برگزار شده توسط این موسسه، جشنواره بین المللی فیلم شهر است که آخرین بار، ششمین دوره آن سال گذشته و در آخرین روزهای مدیریت محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران برگزار شد.