نمایشگاه گروهی نقاشی و تصویرسازی به مناسبت شب یلدا در گالری فردا برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج روابط عمومی گالری فردا، در نمایشگاه صدای پای زمستان که یک نمایشگاه به مناسبت شب یلداست، آثار تصویرسازی و نقاشی هنرمندان به روی دیوار خواهد رفت. در این نمایشگاه نزدیک به 50 اثر به نمایش درخواهد آمد. روی دیوار این گالری خواهد رفت که ترکیبی از رنگ‌ها و خطوط هندسی است. در این نمایشگاه از هنرمندان خواسته شده است که به پاسداشت این شب عزیز ایرانی آثاری مرتبط به حال و هوای این شب به تصویر بکشند.

مدیریت جمع‌آوری و کیوریتوری این نمایشگاه برعهده سمیرا سلیمی است که این هنرمند در استیمنت (بیانیه) نمایشگاه صدای پای زمستان آورده است: صدای گام هایش، آرام، پیوسته و نجوا کنان در گوش میپیچد ... زمستان پشت در خانه ایستاده و این پا و آن پا می کند تا همان یک دقیقه هم تمام شود و به دنیای سیاهی ها قدم بگذارد؛ تا سرد کند آتش کینه و خشم را و رخت سپید بپوشاند بر تن آرزوهایمان. اما ... یلدا! امان از این تب و تاب تمام نشدنی اش، شب را به بلندای نامش روشن می کند و حریر مهتاب را نادیده می‌گیرد تا  کمی دیرتر آغاز شود صدای پای زمستان.

هدف هنرمندان این نمایشگاه گوش فرا دادن به صدای این گام هاست، آنها بر آنند که از مرز خیال فراتر بروند و ترکیبی بیافرینند که نشان از رنگ و بوی آتشینِ یلداست؛ همانا نهایت تلاش ما افتتاح جشنی تصویرگرانه به یُمن آغاز زمستان است."

این نمایشگاه از 30 آذرماه تا 6 دیماه این ماه در گالری فردا برپا می شود و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت 16 تا 20 به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی 6، پلاک 2 مراجعه کنند. گالری روزهای پنجشنبه از ساعت 16 تا 18 میزبان بازدیدکنندگان است.و یا  برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانند با تلفن ۸۶۰۷۲۶۰۲ تماس بگیرند.