موج

جدول گالری گردی چهارمین جمعه آذر 97؛

بیش از 35 نمایشگاه هنری در چهارمین جمعه آذر 1397 در تهران افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج، در چهارمین جمعه آذر ماه، همچون هفته‌های گذشته شاهد برپایی و افتتاح بیش از 45 نمایشگاه در سطح کشور هستیم.

در این میان بیش از 35 نمایشگاه هنری اعم از نقاشی، عکس، مجسمه، چیدمان و دیگر هنرهای تجسمی روز جمعه 23 آذر ماه، در گالری های پایتخت آغاز به کار می‌کنند. بیش از 26 نمایشگاه در حوزه نقاشی و مابقی به عکس، چیدمان، حجم و نقاشیخط اختصاص دارند. بیشتر این نمایشگاه ها انفرادی بوده و برخی نیز به صورت گروهی دایر می‌شوند. در این میان تعدادی از نمایشگاه ها هم در طی روزهای آینده و در میان هفته پیش رو افتتاح خواهند شد. برخی از این نمایشگاه ها عبارتند از:

  • بی در زمان عنوان نمایشگاه انفرادی نقاشی های افرا خاکزاد است که از جمعه ۲۳ آذر تا چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ در گالری شکوه دایر خواهد شد.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه زنانه که به نظر می رسد حاوی سلف پرتره هایی از هنرمند باشد، افرا خاکزاد نوشته: .... سرگشتگی، حیرانی و گیجی فزاینده‌ زنان نقاشی من، محصول زمانِ خسته‌ مسلولی است که بر آنان گذشته است و اکنون در آستانه‌ فصلی سرد جهان را به نظاره ایستاده‌اند، گاه قهقهه‌زنان هر آنچه در پیرامون است را به سخره می‌گیرند و گاه گرفتار و گرفته از غبارِ خستگی موروثی خود به عالم می‌نگرند. پوشیده است که در کجا با زمان پیوند دارند، چه بسا که هستی‌شان با هیچ زمانی پیوندی روشن ندارد. گاه از سر تقلید و تکرار به گذشته رو می‌کنند و گاه بی‌آنکه چندان اندیشیده باشند از الگوهای مدرن و زندگی مرفه دم می‌زنند. در ورای همه‌ی این دوگانگی‌ها، در پسِ حیات پارادوکسیکالی که بر ایشان رقم خورده، اما امیدی است برای رهایی توأمان از واپس‌گرایی و تجددپرستی، برای ارج نهادن به خویشتنِ خویش، برای آنکه هرکس زندگی خاص خود را بیابد و به سبک و سیاق خود آن را نقش زند و بیاراید، تا هر انسانی خود را باشد، خودش باشد ازلی و ابدی ورای همه‌ بی‌زمانی‌ها.
گالری شکوه در تهران، فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 واقع شده است.

  • گالری فرشته هم از جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تا سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ میزبان نمایشگاه انفرادی با عنوان جهان فراموش‌شده شامل آثار چیدمان شهناز زهتاب است.

این هنرمند در بخشی از بیانیه این آثار مفهومی خود آورده است: .... بعد از مطالعه و پیگیری این سلسه مقالات و مقالات مشابه در باب هندسه طبیعی و آشکار ساختن توسط علم، تمام داشته هایم نسبت به مطالعات قبلی در مورد هنر مقدس و هنر شهودی دچار تردید شد.
آیا واقعا هنر شهودی و هنرهای مقدس و سنتی فارغ از صورت بیرونی است و از طبیعت تقلید نمی کند و همواره ضد طبیعت است ؟
آیا هنرمندان پیشین با توجه به اینکه تکنولوژی و ابزار تا این حد پیشرفت نکرده بود حقیقتا از جنبه شهودی به این آثار دست می یافتند و آیا این جنبه های شهودی تحلیل ذهن از طبیعت نبوده؟؟
و در آخر، آیا امروز که علم تا به اینجا پیش رفته؛ دیگر هنر شهودی معنا و مفهومی دارد ؟نمایشگاه پیش رو حاصل بررسی ، اندیشه ها و ضد و نقیض هایی نسبت به هنر شهودی و طبیعت گرایی است. که امیدوارم مخاطبان هم با چنین رویارویی، این مجموعه آثار را مورد توجه قرار دهند .
تهران، شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، جنب شهر کتاب فرشته، پلاک ۱۶۷۱ محل استقرار گالری فرشته است.

  • نگارخانه بهنام دهش‌پور از جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷  نمایشگاه انفرادی نقاشی رئال و سورئال فروغ ستوده با عنوان  طبیعت از دو نگاه است.

فروغ ستوده در خصوص آثار این نمایشگاه که برگرفته از روحیه درونی و محیط اطراف است، می گوید: طبیعت، نماد رفتار ما انسانهاست. 46 اثر در این نمایشگاه عرضه می شود که با الهام از رنگ و جنسیت رنگ، به لطافت طبیعت و بعضا به بی توجهی و خشونت به آن اشاره دارد.
لازم به‌ذکر است بخشی از عواید حاصل از این نمایشگاه صرف تأمین هزینه دارو و درمان بیماران مبتلا به سرطان خواهد شد.
این نگارخانه واقع در تهران، خیابان شهید لواسانی( فرمانیه)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13 است.

  • گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران هم از جمعه ۲۳ تا ۳۰ آذرماه میزبان نمایشگاه خوشنویسی دستخط شامل آثار خوشنویسی سه استاد شناخته شده این عرصه خواهد بود. در این نمایشگاه خوشنویسی، ضمن اینکه از دو مرقع شکسته نستعلیق مجتبی ملک‎زاده نیز رونمایی خواهد شد، حدود ۷۰ اثر از غلامحسین امیرخانی، علی شیرازی و مجتبی ملک‎زاده در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

نمایشگاه دستخط که با مشارکت بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران و موسسه فرهنگی هنری آوای ایرانی برگزار می‎شود، آثاری از مجموعه شخصی استاد امیرخانی، کتیبه‎های علی شیرازی و آثار شکسته نستعلیق مجتبی ملک زاده با موضوعات مختلف ادبیات ایرانی و با تذهیب پیمان پارس مهر (گلکار) به نمایش درآمده است.
علاقمندان می‎توانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴  تا ۲۰ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

  • نمایشگاه آثار نقاشی و پرفورمنس مصطفی دمیرچی با عنوان مرگ لوکس جمعه ۲۳ آذرماه همزمان با افتتاح گالری هتل اسپیناس پالاس برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه  ۲۷ اثر به نمایش درمی‌آید که با موادی مانند رنگ صنعتی، ورق طلا و... خلق شده‌اند و نگاهی انتقادی به موضوع لوکس‌گرایی در دنیای معاصر دارد.
در این نمایشگاه، دمیرچی که در نمایشگاه قبلی خود از رنگ‌های ارگانیک و دست‌ساز استفاده کرده بود؛ در مجموعه مرگ لوکس از رنگ صنعتی ماشین‌های پورشه که رنگی خاص و گران قیمت است استفاده کرده است تا همراه با ایده انتقادی خود به تجمل‌گرایی، گفتمانی نیز با ماده و متریال اثر داشته باشد.
این نمایشگاه از ۲۳ آذرماه تا ۳۰ آذر در گالری هتل اسپیناس پالاس به نشانی سعادت آباد، میدان بهرود، خیابان عابدی، خیابان ۳۳، شماره ۲۱، دایر است.

  • گالری زرنا از جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ میزبان نمایشگاه انفرادی آثار عکاسی آرمان جدیدیان با عنوان جان‌های سبز است.

این هنرمند در بخشی از بیانیه نمایشگاهش گفته است: .... به جرات میتوان گفت یکی از لذت بخش ترین ژانرهای عکاسی، عکاسی از طبیعت است. این ژانر از عکاسی سرشار از حس زندگی و پویایی است. شکار لحظه ها و ثبت ان برای نشان دادن زیبایی ها ی طبیعی در چهار چوب فضاهای بسته زندگی .
نگاه به طبیعت همیشه برای آدمی جذاب و پویاست؛ حتی در قالب عکس، زنده و چشم نواز است. از نگاه دوربین طبیعت را ببینیم.
این گالری در تهران، خیابان انقلاب، بین خیابان وصال شـیرازی و خیابان دانشگاه، کوی اسکـو، شـماره 10، طـبــقـه دو واقع است.

  • گالری خط سفید هم میزبان نمایشگاه گروهی آثار حجمی ساعده سروری و سلوی سمیعی کاشی با عنوان باغ نقره است.

این نمایشگاه از جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تا دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ در محل تهران، خیابان ولیعصر، روبروی جام جم، کوچه پروین، پلاک ۲۲ دایر خواهد بود.

سایه‌سار عنوان نمایشگاه نقاشیخط کیارش یعقوبی است که از جمعه ۲۳ آذر تا جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷در گالری مژده دایر خواهد بود.

  • نگارخانه احسان میزبان یک نمایشگاه گروهی با عنوان هنر برای هنر است که روز جمعه 23 آذر ماه افتتاح می شود.

این نمایشگاه توسط فاطمه صحرایی گردآوری شده و شامل آثار دوازده هنرمند است که تا چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷دایر خواهد بود.
نگارخانه احسان در تهران، اقدسیه، آجودانیه، خیابان چهاردهم شرقی، شماره 22واقع است.

  • نقاشان امروز عنوان یک نمایشگاه گروهی است که در روز شنبه مورخ 24 آذر ماه در گالری هنر یک (فرهنگسرای ارسباران) افتتاح خواهد شد.
  • افتتاحیه نمایشگاه طعم عکس؛ 25 آذر ماه ساعت ۱۷ الی ۲۰ در گالری بهار و استاد نامی خانه هنرمندان برگزار می‌شود و تا 30 آذر ادامه خواهد داشت.

برگزارکننده این نمایشگاه آموزشگاه مرداد به مدیریت الهه مقدم و یداله ولی زاده است و هنرمندانی همچون مرتضی اسایش , سلما احمدی , مهدیس اردوخانی , حمیدرضا امید بخش , عباس براتی , البرز پارسی گهر , الناز تعصب , نیما توحیدی مقدم , ازاد جعفری , سیاوش جهان بین، مهری جهانی اباد , حمیده حسینی پور, مجتبی خسروی الحسینی, عاطفه دارعلی, مهسا داوطلب محمودی , جعفر رستگار جم, حمید رضا سبزه علی, الاله سلیمانی, سیمین شاه مرادی, نجمه شفرِئی, شیما شیخوند, امیر شیرازیان, ساناز طبیب خویی, ازاده ظریفی, ارش عرفانی, مریم عزیزیان, سمانه علیپور , حامد فخاران, مهدی کاشی زاد, فاطمه مرزدشتی, محسن مهدی دلچه, مرتضی محمودی , مریم میردامادی , مرجان نسیج, شهرراد نصیری اصل, هاله نوری, مهناز نیازی , حسن نیشکری , هدی هادیان  و شهروز یاراحمدی آثار خود را به این نمایشگاه ارائه داده‌اند.
در کنار این نمایشگاه، نشست‌های تخصصی با موضوعات مختلف عکاسی تبلیغاتی برگزار می شود که برنامه آنهابه شرح زیر است:

دوشنبه 26 آذر ساعت 17 تا 18:15 بررسی استاندارد های تجهیزات نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی  توسط هادی حبیبی  و ساعت 18:45 تا 20 ایده پردازی خلاقانه در عکاسی تبلیغاتی مفهومی توسط الناز تعصب 

سه شنبه 27 آذر ساعت 17 تا 18:15 روانشناسی فروش در عکاسی تبلیغاتی توسط  حسن نیشکری و 18:45 تا 20 نحوه اماده سازی عکاسی صنعتی و تبلیغاتی از هتل و چالش های موجود در آن توسط  مهدی کاشی زاد 

چهارشنبه 28 آذر ساعت 17 تا 18:15 نورو مارکتینگ در عکاسی تبلیغاتی توسط شادی احمری و 18:45 تا 20 فضاسازی در عکاسی تبلیغاتی (خلق زمان و مکان در استودیو) توسط سیاوش جهانبین

پنجشنبه 29 آذر ساعت 17 تا 18:15 ذن و عکاسی تبلیغاتی (عکاسی با دوربین درون) توسط ساناز طبیب  و 18:45 تا 20 گرافیک از منظر دوربین توسط محسن محمدی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها