مهرانه مهین ترابی گفت: اعتقاد من این است که کار هنر دادن امید به آدم ها و روشن کردن چهره زندگی است و هر چه که خلاف این باشد از اعتقاد من به دور است.

مهرانه مهین ترابی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری موج گفت:من بعد از سریال دلداگان که برای من 25 خرداد ماه تمام شد، کار جدیدی نکردم. در واقع چند پیشنهادی داشتم که به دلیل اینکه دوستشان نداشتم حضور در آنها را نپذیرفتم.

در کارهای تلخ و تاریک و ناامید کننده بازی نمی کنم

وی در مورد معیارهایش برای انتخاب یک فیلمنامه گفت: من برای حضور در کارهایی که برای عموم نمایش داده می شود، برای خودم یک شرایطی را تعریف کرده ام و نباید کار، خالی از حس امید، شادی، آرزو و زندگی برای مخاطب باشد. یعنی در کارهای تلخ و تاریک و ناامید کننده را معمولا بازی نمی کنم.

مهین ترابی در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال حفظ همان چهره محبوب به یادگار مانده از سریال هایی مثل همسران و خانه سبز در ذهن مخاطب هستید گفت: نه این یک مسئله شخصی نیست، بلکه اعتقاد من این است که کار هنر دادن امید به آدم ها و روشن کردن چهره زندگی است و هر چه که خلاف این باشد از اعتقاد من به دور است.

تلویزیون موفق نیست

بازیگر فیلم سینمایی آتش بس 2 در پاسخ به اینکه چند درصد تلویزیون را در این کار موفق می دانید، گفت: چون زیاد تلویزیون نمی‌بینم، نمی توانم پاسخ دقیقی به این سوال بدهم؛ اما از واکنش‌های دیگران فکر می کنم که زیاد هم موفق نبوده است.

وی در پاسخ به این سوال که حال که دسترسی به رسانه های مختلف اینترنتی و ماهواره ای تسهیل و فراگیر شده و مخاطبان را به خود جذب می کنند، آیا شما به عنوان بازیگر خود را در یک رقابت با دیگران می بینید و آیا تلاش مضاعفی برای جلب نظر مخاطب می کنید؟ گفت: هیچ وقت آن گونه فکر نکردم و طرح موضوعش را برای اولین بار از شما می شنوم.

صداقت راز محبوبیت است

مهین ترابی در ادامه در مورد علت محبوبیتش و راز جایگاه خوبی که در نظر مخاطب دارد، گفت: خودم را چندان محبوب نمی دانم؛ ولی اگر مردم مرا دوست دارند و کارهایم به دلشان می نشیند، شاید به دلیل چیزی است که احتمالا در برخی دیگر کمتر است و آن عنصر صداقت است که من فکر می کنم در کارها باید باشد.

این بازیگر سینما و تلویزیون افزود: چه در ارائه نقش برای یک بازیگر و چه در ارائه موضوع توسط کارگردان و نویسنده کار، اگر این صداقت وجود داشته باشد، مورد قبول مخاطب قرار می گیرد.

مهرانه مهین ترابی تصریح کرد: افراد غیر از همین صحبت‌هایی که با هم می کنند، هزار راه دیگر برای برقراری ارتباط دارند که مهمترینش، آن انرژی است که آدم‌ها به همدیگر می‌دهند. وقتی آن انرژی از یک مرکز و منبع صادق ساتع شود، به دل افراد می نشیند و آن را باور می کنند و یک ارتباط خوب شکل می گیرد.

وی که دارای لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است افزود: خیلی وقت‌ها افرادی که در ارتباط برقرار کردن مشکل پیدا می کنند به این دلیل است که آنچه که ارائه می دهند خریداری ندارد در حالی که اگر صادق باشند، صداقت را همه می خواهند و می خرند.