پنجمین روز برگزاری همایش ده روز با عکاسان، یکشنبه 18 آذرماه، با برگزاری نشست‌های تخصصی، سخنرانی، کارگاه‌ها و نمایشگاه آثار برگزیده ادامه می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی همایش ده روز با عکاسان و در بخش جلسات تخصصی، پایان نامه محمد زرقی با عنوان بررسی زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی مؤثر بر وضعیت عکاسی ایران در دوره قاجاراز ساعت 15 در گالری میرمیران  بررسی می شود. عکاسی محصول لوازم خانگی عنوان سخنرانی دیگری است که از ساعت 16 در گالری پاییز، توسط صالح گورانی انجام می‌شود.

بخشدر جستجوی راهی نو به سخنرانی ابراهیم علی‌پور با موضوع 9 هزار کیلومتر با دوربین در شرق دور از ساعت 16:50 در سالن استاد شهناز اختصاص دارد. سپس در همین سالن و از ساعت 17:15 صمد قربان‌زاده درباره فتومونتاژ و رؤیا سخنرانی می‌کند.

در بخش کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی که از ساعت 10 صبح در سالن استاد شهناز، آغاز به کار می‌کند؛ ابتدا محسن خیرخواه به بررسی خواص نور و نحوه کنترل هر یک از آنها خواهد پرداخت و بعد از آن موضوع شیوه‌های نوین چاپ و عرضه‌ عکس توسط جاوید رمضانی و کوروش شاه‌حسینی مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهدگرفت. ساعت 18 کامبیز نوروزی و مهدی قاسمی با عنوان بررسی حقوق حرفه‌ای فتوژورنالیسم در ایران سخنرانی می کنند. آخرین نشست این روز آموزش فتوژورنالیسم در دانشگاه‌های اروپایی با حضور تهمینه گدازگر و هاشم شاکری(با مدیریت نشست کاوه رستم‌خانی) ساعت 19:30در سالن شهناز برگزار می شود..

گالری بهار نیز که میزبان بخش به سوی نگاه شخصی این همایش است در روز پنجم، با سخنرانی و نمایش آثار هنرمندانی چون لیلا صبوری، بابک کاظمی، حسن قائدی از ساعت 14 تا 17 خواهد بود. پس از آن و در پایان،  مهدی مقیم‌نژاد به موضوع نگاه شخصی و تأویل‌های ما می‌پردازد.

همایش ده روز با عکاسان 14 تا 23 آذرماه به دبیری مجید ناگهی در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.