اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اجرای محمدرضا شهیدی فر برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمد خزایی دبیر این جشنواره در سخنان کوتاهی گفت: خوشحالم که امشب در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی مقاومت بین شما هستم. جشنواره‌ای که در این سال‌ها فراز و نشیب های بسیاری را طی کرده و الحمدلله با پشتوانه شما هنرمندان سینما و بین‌الملل و مدیران فرهنگی کشور به سرمنزل مقصود نزدیک‌تر می شود و هر روز از دوره های گذشته باشکوه تر است.

وی افزود: قصد صحبت ندارم و انگیزه حضورم در اینجا بیشتر به این خاطر بود که از تمام مهمانان جشنواره که از شهرستان‌ها، استان‌ها و کشورهای مختلف هستند، تشکر کنم.

خزایی اظهار داشت: خوشحالیم که جشنواره بین المللی فیلم مقاومت یکی از معتبرترین جشنواره‌های فیلم‌های مستقل و آزادی‌بخش دنیا شد. خوشحالیم که ۹۹ کشور دنیا متقاضی حضور در جشنواره فیلم مقاومت بودند و این نشان‌دهنده این است که بذرهایی که کاشته‌ایم به ثمر خواهد رسید.

دبیر پانزدهمین دوره جشنواره  فیلم مقاومت افزود: نمی‌دانم در فیلم مقاومت چه مسائلی نهفته است که بسیاری از رسانه‌های صهیونیستی نگران برگزاری این جشنواره هستند و مهمانان محترمی که در حوزه بین‌الملل جشنواره ما حضور دارند  مستقیماً مورد تهدید و ترعیب قرار گرفتند تا در این جشنواره حاضر نشوند.

خزایی در ادامه اظهار داشت: چه چیزی در این جشنواره وجود دارد که نباید هنرمندان در این جشنواره حضور پیدا کنند. این تهدیدهایی که سفارت آمریکا و اسرائیل انجام دادند، نقض کامل حقوق بشر است وقتی ما هنرمندان نتوانیم در حوزه فرهنگ حاضر شویم چه کاری باید انجام دهیم؟ مگر غیر از این است که صدای مظلومی را به گوش جهانیان می‌رسانیم.

آن‌ هم از سوی فیلمسازانی که تحت تاثیر این تهدیدها قرار نگرفتند و در این جشنواره حاضر شدند. خبرنگاری از یک فیلم ساز خارجی پرسید که اگر او در این جشنواره حاضر شود و به تو اجازه بازگشت به کشورت را ندهند چه کاری را انجام خواهید داد و او او او می‌گوید ترجیح می‌دهم کشورم را عوض کنم.

در این مراسم  سردار غیب‌پرور فرمانده بسیج مستضعفین، سردار نقدی، کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، ابراهیم داروغه زاده معاون ارزشیابی سازمان سینمایی و دبیر جشنواره ملی فیلم فجر، مجید رجبی‌معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران،  سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حبیب ایل‌بیگی از مدیران بنیاد فارابی، تعدادی از نمایندگان فرهنگی سفارت کوبا و عراق و مهمانان خارجی جشنواره و جمع کثیری از فیلمسازان و تهیه کنندگان سینمای ایران حضور داشتند.