در دومین جمعه آذرماه گالری دیلمان به گالری های تهران اضافه می شود و در اولین نمایشگاه آثاری از سیمین اکرامی هنرمند مجسمه ساز را به نمایش می گذارد.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج، نمایشگاه های هنری اعم از نقاشی، عکس، مجسمه، چیدمان و دیگر هنرهای تجسمی روز جمعه نهم آذرماه همچون هفته‌های گذشته در گالری های پایتخت آغاز به کار می‌کنند. در این روز گالری دیلمان افتتاح می شود و اولین نمایشگاه در این گالری اختصاص به نمایش آثار سیمین اکرامی، هنرمند مجسمه ساز و همسر بهرام دبیری دارد. در این روز همچنین نمایشگاهی از عکس های کامران شیردل با عنوان حوالی انقلاب در پرسه‌های کامران شیردل در گالری مرکز نبشی افتتاح می‌شود. در زیر برخی از نمایشگاه هایی که گشایش می یابند، می خوانید.

* گالری دیلمان از روز جمعه 9 آذرماه با نمایش آثاری از سیمین اکرامی هنرمند مجسمه‌ساز آغاز به کار می کند.

* نمایشگاه عکس حوالی انقلاب در پرسه‌های کامران شیردل با آثاری از کامران شیردل در دومین جمعه آذرماه در گالری مرکز نبشی به نشانی تهران، خیابان کریم خان، خیابان استاد نجات اللهی (ویلا)، کوچه خسرو، پلاک 51 افتتاح می شود. در بیانیه این نمایشگاه آمده است: «من نه جامعه‌شناسم، نه سیاست‌مدار. از من تنها بر می‌آید که آینده را برای خودم تصویر کنم.»  میکل‌آنجلو آنتونیونی

* هزارباده عنوان نمایشگاه آثار نقاشی خط ایمان ملاجعفری است که نهم آذرماه در گالری آریانا، واقع در خیابان فیاضی (فرشته) افتتاح خواهد شد. در این نمایشگاه نزدیک به چهل اثر از این هنرمند به نمایش گذاشته می شود. کوچکترین این آثار کوچکترین 60 در 60 سانتیمتر و بزرگترین کار 150 در 120 سانتیمتر است.

* نمایشگاه نقاشی های یکی از استادان دانشگاه هنر با عنوان انقلاب تا جمهوری، نهم آذرماه در گالری فردا به نشانی خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲ افتتاح می شود. در این نمایشگاه ۲۵ اثر نقاشی از محبوبه پهلوان به نمایش در می آید.

* نمایشگاه تو اینجا بودی، شامل ویدیوآرت‌های علی اتحاد در دومین جمعه آذرماه در گالری فرشته افتتاح می شود. آیین گشایش این نمایشگاه عصر جمعه نهم آذر ماه ساعت ۱۶ در گالری فرشته، به نشانی خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر- پلاک ۱۶۷۱ برگزار خواهد شد و تا ۱۶ آذرماه ادامه دارد.

* در این روز همچنین نمایشگاه آبرنگ های مهرنوش سیدمحسنی با عنوان زمزمه طبیعت، نمایشگاه نقاشی های کامران کاتوزیان، نمایشگاه انفرادی نقاشی مهسا معمارزاده و نمایشگاه انفرادی عکس، فیلم و ویدئو روشنک صدر با عنوان نشسته می میرد در گالری های نقش جهان، سهراب، شمیده و آتبین گشایش می یابد.