مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در دیداری با علی ضاهر مدیرعامل شرکت الارز لبنان بر حضور سینمای ایران در بازار جهان اسلام تاکید داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، عصر سه شنبه ۶ آذر ۹۷ در حاشیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با علی ضاهر مدیرعامل شرکت الارز لبنان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که پیرو امضای تفاهمنامه پیشین در ۲۵ خرداد ۹۴ صورت گرفت، بحث و گفتگو درباره تسهیل در روند اکران فیلم‌های ایرانی در سینماهای لبنان، دوبله و زیرنویس فیلم‌های ایرانی به زبان عربی، بازاریابی فیلم‌های ایرانی با کیفیت مطلوب برای نمایش خانگی لبنان و همکاری‌های سینمایی در حوزه کودک و نوجوان صورت گرفت.

در این دیدار علی ضاهر به استقبال مردم لبنان از فیلم‌های ایرانی اشاره کرد و از همکاری‌های بنیاد سینمایی فارابی طی ۲ سال اخیر برای اکران فیلم‌های ایرانی در لبنان تشکر کرد.

وی با اشاره به حضور هنرجویان لبنانی در کلاس‌های آموزشی دارالفنون همزمان با جشنواره جهانی فیلم فجر، از رضایت هنرجویان لبنانی از این دوره آموزشی خبر داد. علی ضاهر در بخش دیگری از صحبت‌های خود، استفاده از تجارب سینمای ایران در برگزاری جشنواره‌های سینمایی در لبنان را ضروری دانست.

در این دیدار که رائد فریدزاده معاون امور بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی نیز حضور داشت، علیرضا تابش با اشاره به تولید و نمایش فیلم‌های سینمایی با مضامین انسانی و فرهنگ پایداری، بر مبانی استراتژیک بنیاد سینمایی فارابی مبنی بر حضور جدی سینمای ایران در بازار جهان اسلام به ویژه سینماهای لبنان تاکید کرد.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از ۵ تا ۹ آذر سال جاری در تهران برگزار می‌شود.