آلبوم هنوز آواز اثر علی‌اصغر شاه زیدی تنها بازمانده‌ مکتب آوازی اصفهان با حضور اساتید برجسته موسیقی عصر روز چهارشنبه(7 آذرماه) ساعت 18 در سالن سوره حوزه هنری رونمایی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، مرکز موسیقی حوزه هنری که به تازگی به انتشار آلبوم هنوز آواز اثری از علی اصغر شاه زیدی پرداخته است، در مراسمی ویژه روز چهارشنبه 7 آذر ماه از این اثر هنری رونمایی خواهد کرد.

در این آلبوم جدید که در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی سنتی به ویژه مکتب اصفهان قرار گرفته است، حاصل 50 سال تجربه و همکاری با هنرمندان بزرگ آواز مشهود است.  در انتشار این آلبوم سه ساز عود، تار و تنبک با آواز شاه زیدی همراه شده اند که همراهی عود با آواز، از نوآوری‌های به کار رفته در این آلبوم است. در تهیه آلبوم هنوز آواز، شهرام میرجلالی نوازندگی تار و محمود رفیعیان نوازندگی تنبک را برعهده داشته‌اند. همچنین 5 قطعه آوازی در دستگاه های چهارگاه، افشاری، دشتی، بیات اصفهان و شوردشتی خوانده شده‌اند.

این آلبوم شامل 5 قطعه از نوعی خلاف آمدِ عادت (به گفتۀ حافظ) بهره دارد و آن، روحیه‌ای مشحون از سبکباری، گشادگی خاطر و نشاط متفکرانه‌ای است که پیشینیان اندیشمند به دنبال آن بوده و آن را توصیه کرده‌اند.

علی‌اصغر شاه‌زیدی استاد آواز ایرانی و تنها بازمانده‌ی مکتب آوازی اصفهان است. از معروف‌ترین آثار وی تصنیف جام مدهوشی از آلبوم چرخ گردون با آهنگ علی تجویدی، تار جلیل شهناز، تنظیم فریدون شهبازیان و شعر بیژن ترقی است. وی هم‌چنین آوازهای بسیاری را به صورت فی‌البداهه در برنامه‌ تماشاگه راز و رادیو اصفهان اجرا کرده است. او علاوه بر آواز به نوازندگی نی، به سرودن شعر نیز علاقه دارد.

در این مراسم که به همت موسسه فرهنگی‌هنری سپهر سوره هنر برگزار می شود، حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی ایران، فریدون شهبازیان رهبر ارکستر موسیقی ملی ایران، هومان اسدی عضو هیات علمی موسیقی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و... حضور خواهند داشت.

علاقه‌مندان برای شرکت در این مراسم می‌توانند ساعت 18 روز چهارشنبه 7 آذر ماه به آدرس تهران، خیابان حافظ، تقاطع سمیه، سالن سوره حوزه‌ هنری مراجعه کنند.