هزارباده عنوان نمایشگاه آثار نقاشیخط ایمان ملاجعفری است که نهم آذرماه در گالری آریانا، واقع در خیابان فیاضی (فرشته) افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج، هزارباده عنوان نمایشگاه آثار نقاشیخط‌ ایمان ملاجعفری است که در این نمایشگاه نزدیک به چهل اثر از این هنرمند به نمایش گذاشته می شود. کوچکترین این آثار کوچکترین 60 در 60 سانتیمتر و بزرگترین کار 150 در 120 سانتیمتر است.

نمایشگاه نقاشیخط ایمان ملاجعفری

ایمان ملاجعفری طراح گرافیک و مدرس دانشگاه و ارتباطات یکپارچه بازاریابی است و در گفت و گو با خبرنگار موج در مورد سوابق هنری خود گفت: کار اصلی من گرافیک است اما تا پیش از سال 88 چهار نمایشگاه انفرادی برگزار کردم.

وی افزود: آخرین نمایشگاه من در گالری اندیشه برگزار شد و پس از آن به دلیل مشغله زیاد و فضای کاری، بیشتر به طراحی گرافیک و تدریس پرداختم.

ملاجعفری در مورد مدت زمان جمع‌آوری آثار نمایشگاه جدیدش گفت: گرچه این آثار در طی یک سال گذشته خلق شده اند اما حاصل سال ها تجربه و ممارست است. آثاری که حاصل همنشینی حروف، رنگ و بافت در ترکیب بندی های گوناگون و متنوع می باشد.

این هنرمند خوشنویس در مورد مضمون نمایشگاه هزارباده گفت: مضمون این نمایشگاه مهرورزی است که به گمان من در موقعیت فعلی، دوری از بی تفاوتی و پرهیز از اعتراض، محبت و دیگردوستی را راه برون رفت از شرایط سرد ارتباطات اجتماعی امروز است.

وی افزود: برای رسیدن به این هدف از دریای بیکران ادبیات فارسی و اشعار شعرای کلاسیک، همچون حافظ، سعدی و مولانا و شعرای معاصر، همچون فریدون مشیری و ابتهاج بهره گرفتم. اما تنها به این محتوای ادبی بسنده نکرده و آنها را با تجارب تجسمی و بصری خود آمیخته و ترکیب بندی آثار را هم در خدمت همین هدف انتخاب کرده ام تا از این طریق مخاطبانش را به مهرورزی و مهربانی دعوت کنم.

نمایشگاه نقاشیخط ایمان ملاجعفری

ملاجعفری ابراز امیدواری کرد: من این شعار را تکرار می کنم و امیدوارم که اگر فردی یکی از تابلوهای من را دید و حالش کمی بهتر شد به این نتیجه برسد که نسبت به قبل از این برخورد کمی مهربان‌تر شده است.

این هنرمند درباره قیمت آثار ارائه شده در نمایشگاه هزار باده گفت: کار هنوز نهایی نشده و قیمت‌های نهایی را با مشورت مجموعه آریانا پس از اتمام چیدمان تعیین خواهیم کرد اما آنچه مسلم است مبلغ تعیین شده نه خیلی بالا و نه خیلی پایین است. در واقع تلاشمان این خواهد بدود که اگر یک مخاطب معمولی هم علاقمند به خرید اثری بود امکانش را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه افتتاحیه ساعت 16 نهم آذرماه، در گالری آریانا واقع در خیابان فیاضی (فرشته) خواهد بود در پایان گفت:"گمان مبر که به پایان رسید کار مغان     هزار باده ی ناخورده در رگ تاک است"