تنها سه روز تا آغاز پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ،اسامی داوران و نامزد های این جشنواره معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، در این دوره ازجشنواره که سه روز دیگر تا آغاز آن باقی مانده است، در بخش‌های مسابقه بین‌الملل اعم از: داوری فیلم‌های سنمایی و مستند و بخش عماد مغنیه ۸ داور خارجی از کشورهای ونزوئلا، شیلی، آمریکا، آرزژانتین، تانزانیا، بنگلادش، تونس و لبنان در ترکیب هیات‌های داوری حضور دارند.

بر پایه این خبر، داوران خارجی مسابقه بین‌الملل پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به این ترتیب معرفی شدند.

 • بخش سینمایی:

 1. مارتین ریچارد مهاندو از تانزانیا: مدیرجشنواره بین المللی فیلم زنگبار محقق دانشگاه  رسانه و ارتباطات مرداک استرالیا
 2. رودریگو هرنان ویلا از آرژانتین: تهیه کننده و کارگردان سینما که بیشتر برای فیلم‌های The Last Man (۲۰۱۸) و Boca Juniors Confidential(۲۰۱۸) شناخته می‌شود. وی بیشتر کارگردان فیلم‌های مستند بوده اما فیلم‌های سینمایی نیز مانند فیلم The Last Man در کارنامه وی وجود دارد.
 3. غلام ربانی بیپلب از بنگلادش: نویسنده و کارگردان سینما، بنیانگذار و مدیر جشنواره فیلم بنگلادش و همچنین دبیر F.I.C.C
 • داوران فیلم‌های مستند مسابقه ملی جشنواره مقاومت:
 1. لویس کاسترواز ونزوئلا: مستندساز و تهیه کننده انگلیسی-ونزوئلایی. بیشتر کارهای او ضد اسراییلی و استعماری است و برای پخش تلویزیونی تولید شده‌اند. او برای ساخت مستند چاوز تز جشنواره فیلم هاوانا در سال ۲۰۱۳ نشان افتخار دریافت کرده است. آثار او از اکثر تلویزیون های ضد امپریالیست پخش شده‌اند.
 2. فدریکو تامس بوتو از شیلی: دبیر جشنواره فرهنگی BAJ VALPARAÍSO است. او همچنین فیلمساز و استاد دانشگاه در منطقه Valparaíso کشور شیلی است که عمدتا در مقاطع تحصیلات تکمیلی تدریس می‌کند. او از برگزارکنندگان جشنواره بین‌المللی فیلم Viña del Mar نیز می‌باشد و داراری تفکرات ضد استعماری است.
 3. جان هنری جیانویتو از آمریکا: استاد جیانویتو فیلمساز، مربی و منتقد است. فیلم‌های سینمایی آدرس ناشناخته و گل درد را ساخته است. فیلم‌های ضد امپریالیسمی آمریکا فیلم‌هایی در حوزه مردم بیچاره فیلیپین که در کنار محل‌های نظامی مستقر آمریکا زندگی می‌کنند. نگرش ضد امپریالیستی و ضد سیاست‌های آمریکا دارد.
 • بخش عماد مغنیه:

 1. کوثر بشراوی از تونس: مجری معروف شبکه الجزیره، ام بی سی و العربیه. او همچنین نویسنده، شاعر و مورخ است.
 2. علی ظاهر از لبنان: داور بخش عماد مغنیه

 جشنواره فیلم مقاومت

 

 •  معرفی داوران بخش فیلم‌های مستند مسابقه ملی

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، هیأت داوران این بخش به این ترتیب است: حبیب احمدزاده، شهاب اسفندیاری، رضا برجی، سلیم غفوری و بیژن نوباوه وطن. در این بخش ۶۲ اثر مستند با یکدیگر رقابت خواهند داشت.

 • معرفی نامزدهای فیلم‌های کوتاه

نامزدهای این بخش به این ترتیب است: «تراس» محمد علیزاده فرد، «درخت زیتون سعد» احمد زایری، «باز هم سکوت» راضیه سراجی، «تاسوکی» سید پوریا پیشوایی، «مادر» ماریا ماوتی و «راحانا» کاظم دانشی.

 •  حضور کارگردان آمریکایی در ایران

مستندی از فرزند سیدنی بلومنتال از مشاورین نزدیک خانواده کلینتون در جشنواره مقاومت به نمایش در می‌آید.

دن کوهن روزنامه نگار، خبرنگار RT America در واشنگتن و مستند ساز، همزمان با برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت طی روزهای ۵ تا ۹ آذر ماه جاری به ایران می‌آید. فیلم «کشتن غزه» مستند جنجالی است که او به همراه مکس بلومنتال ساخته و در جشنواره مقاومت حضور دارد.

در این خبر آمده است: با وجود آنکه کوهن و بلومنتال هر دو یهودی هستند، اما جشنواره فیلم‌های یهودی آتلانتا، اجازه شرکت این مستند در بخش مسابقه خود را به آنها نداد. مکس بلومنتال روزنامه نگار شناخته شده آمریکایی است که علاوه بر روزنامه نگاری به دلیل آنکه فرزند سیدنی بلومنتال از مشاورین نزدیک خانواده کلینتون است، نیز معروف گردیده است.

 مستند کشتن غزه، روایت‌گر شرایط سخت زندگی اهالی غزه تحت محاصره صهیونیست‌هاست که در جریان حمله اسرائیل به غزه در سال ۲۰۱۴ ساخته شده است.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از ۵ تا ۹ آذر ماه جاری به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار می‌شود.