معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی روز کتابگردی را به کتابفروشان تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ستاد خبری بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی روز کتابگردی را به کتاب‌فروشان کشور تبریک گفت. در متن این پیام آمده است:

 

«با سلام و عرض تبریک به همه کتابفروشان عزیز و محترم

کتاب بی‌تردید سرچشمه خیر و برکت است و کتاب فروش کسی  است که این خیر را در دسترس مردم قرار می‌دهد. عموم کتاب فروشان خاستگاهی فرهنگی و دغدغه فرهنگ و فرهیختگی مردم ایران را دارند. کتاب‌گردی کاری نمادین برای توجه دادن مردم به جایگاه کتاب و کتابفروشی در توسعه فرهنگی و اجتماعی ایران است.

 

کتابفروشی‌ها همان باغ‌های مفرح روح و روان آدمی‌اند که باید آنها را از گزند حوادث روزگار دور نگه داشت. این باغ‌های کوچک و بزرگ باید در هر محله‌ای به فراخور حال آن در دسترس مردم باشد. سیاست‌های معاونت فرهنگی در خصوص کتابفروشی‌ها باید بازنگری و در راستای توسعه کمی و کیفی آنها اصلاح شود. این کاری است که ما در شرف انجام آن هستیم.

 

کتاب باید در دید مردم باشد و یا شرایط آسان در اختیار آنها قرار گیرد تا روند توسعه متوازن کشور شتاب گیرد.

 

اینجانب اگرچه به دلیل کسالت امروز توفیق حضور در این فعالیت فرهنگی اصیل را ندارم اما این سنت حسنه را پاس داشته، از عموم مردم می‌خواهم تا با حضور در کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور و خرید کتاب نشان دهند که اهل فرهنگ و دوستدار کتاب‌اند».

طرح کتابگردی به منظور حمایت از کتاب‌فروشی‌های کشور و با تاکید بر حمایت از کتاب‌فروشی‌های محلی در 4 سال گذشته همزمان با هفته کتاب در سراسر کشور برگزار شده است.