نمایشگاه مروری بر آثار ابراهیم فرجی با نمایش سلف پرتره های این نقاش پیشرو معاصر در گالری کاما برپا می شود.

به گزارش روابط عمومی گالری کاما، امیر یگانه از برپایی نمایشگاه مروری بر آثار ابراهیم فرجی  در گالری کاما خبر داد و گفت: در این نمایشگاه 23 اثر نقاشی از این نقاش پیشرو معاصر که سلف پرتره های  این هنرمند است به نمایش در می آید.

 امیر یگانه، کیوریتور نمایشگاه مروری بر آثار ابراهیم فرجی در گالری کاما گفت: در این نمایشگاه 23 اثر نقاشی از ابراهیم فرجی عکاس و فیلم ساز معاصر  که از سال 1338 تا 1346 خلق شده اند برای نخستین بار به نمایش در می آید.

وی درباره تکنیک آثار نقاشی ابراهیم فرجی اظهار کرد: بیشتر آثار رنگ و روغن بر روی بوم یا آبرنگ بر روی کاغذ است ، سبک کار استاد فرجی در آثار این نمایشگاه امپرسونیسم بوده است .

در نمایشگاه مروری بر آثار ابراهیم فرجی 23 اثر از این هنرمند که تاکنون به نمایش درنیامده برای نخستین به نمایش در می آید.

آثاری که از ابراهیم فرجی به نمایش در می آید اغلب سلف پرتره خود هنرمند است.

نکته قابل تامل آثار نقاشی ابراهیم فرجی این است که آثار این هنرمند نسبت به زمانه اش آوانگارد است .

 

ابراهیم فرجی از نقاشان پیشرو معاصر و همچنین از مدرسین با سابقه هنر به شمار می‌رود. وی از دانشکده هنرهای دراماتیک با گرایش سینماتوگرافی فارغ‌التحصیل شد. نقاشی را با شرکت در کلاس‌های جنبی دانشکده فرا گرفت و اولین نمایشگاه انفرادی را در همان دانشکده (سال ۱۳۴۴)تجربه کرد. پس از آن در نمایشگاه‌های گروهی گالری‌های تخت جمشید، نیازی، شیخ و… شرکت کرد. در سال ۱۳۵۰ در گالری سیحون نمایشگاه انفرادی گذاشت که این سال اوج کارهای هنری وی بوده است. دو سال پس از آن در گالری سولیوان نیز نمایشگاهی را دایر کرد. نقاشی‌های فرجی با فروتنی در دهه ۸۰ کنار دیگر نقاشی‌ها در دو نمایشگاه گالری نیازی قرار گرفتند.

 

نمایشگاه «مروری بر آثار ابراهیم فرجی» از 2 آذر  در گالری کاما برپا می شود، علاقمندان برای حضور در این نمایشگاه می توانند به آدرس خیابان پاسداران، گلستان دهم پلاک 44 طبقه دوم گالری کاما مراجعه کنند.