چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد جمعه 25 آبان با حضور مدیران وزارت آموزش و پرورش و مدیران سینمایی در سینما فلسطین افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد با حضور حیدر تورانی معاون وزیر آموزش و پرورش، محمد ناصری رییس جشنواره و مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا رضاداد داور بخش بخش فیلم های بلند داستانی جشنواره، مهدی یزدانی رییس موسسه رسانه های تصویری، علیرضا شجاع نوری داور بخش فیلم های دانش آموزی، سیدسعید بدیعی دبیر پیشین جشنواره بین المللی فیلم رشد و جمعی از سینماگران و مهمانان خارجی در سینما فلسطین آغاز به کار کرد.

این مراسم با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوتی از آیات قرآن مجید آغاز شد و سپس وحید نیکخواه آزاد، دبیر جشنواره بین المللی فیلم رشد، این مراسم را گردهمآیی دوستانه خواند و گفت: انجام هر پروژه کاری مثل پازلی است که قطعه های مختلف دارد و من می خواهم قطعه های پازل جشنواره رشد را به شما معرفی کنم که بدون همکاری آنها انجام این جشنواره امکان پذیر نبود.

وی در ادامه از مسئولان وزارت آموزش و پرورش، مسئولین سینمایی و داوران حاضر در جمع درخواست کرد تا در کنار او حاضر شوند و به معرفی آنها پرداخت.

نیکخواه آزاد همچنین به معرفی زوجی اوکراینی پرداخت که در کشورشان با هزینه شخصی اقدام به برگزاری جشنواره ای با محوریت فیلم های کودکان و نوجوانان کرده اند و در مورد آن توضیح داد: این زوج با هزینه خودشان و برای برگزاری کارگاه آموزشی در ایران حاضر شدند و لازم است بگویم متاسفانه فضایی از ایران برای آنها ترسیم شده بود که آنها برای رفت و آمد در ایران برقع تهیه کرده بودند اما با حضور در تهران و جمع جشنواره رشد به نگاهی دیگر از کشور ما رسیدند.

در ادامه نیز زوج اوکراینی از برپایی دو کارگاه فیلمسازی موفق برای نوجوانان ایرانی خبر دادند و ابراز امیدواری کردند تا همکاری با جشنواره های ایرانی ادامه پیدا کند.

در پایان مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم رشد، فیلم کوتاه اسکاری کودک خاموش محصول کشور انگلستان و فیلم سینمایی اتاق تاریک به کارگردانی روح الله حجازی اکران شد.

به گزارش موج، چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم های علمی آموزشی و تربیتی رشد از 25 آبان ماه در سینما فلسطین آغاز شد و تا دوم آذر ماه ادامه خواهد داشت.