مراسم افتتاحیه بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در شهر کاشان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ستاد خبری بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز سه‌شنبه ۲۲ آبان در دومین برنامه خود در جریان افتتاحیه بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در مدرسه طالبیان حضور پیدا کرد و زنگ دانایی را نواخت.

وی در این مدرسه در جمع خبرنگاران درباره انتخاب شهر کاشان به عنوان چهارمین پایتخت کتاب ایران گفت: شهر کاشان دارای مفاخر فرهنگی و علمی بسیاری است و در طول تاریخ چهره‌های فرهنگی زیادی را به فرهنگ ایران اسلامی معرفی کرده است.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: برنامه‌های ارایه شده از سوی این شهر در سال گذشته موجب شد تا این شهر از سوی هیات داوران به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شود. امیدوارم این برنامه‌ها در طول ادامه یابد.

جوادی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اقتصاد نشر عنوان کرد: ما تلاش می‌کنیم تا سرمایه‌گذاری اصلی در زیر ساخت‌های صنعت نشر انجام شود تا از این طریق بسترهای مناسب برای اشتغال و کارآفرینی فراهم شود زیرا کتاب دارای چرخه‌های متعددی است و باید در صنعت نشر تمامی این چرخه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به میزان فروش کتاب در نمایشگاه‌های استانی گفت: خبرهای خوبی از میزان ناشران در  نمایشگاه‌های کتاب در استان‌ها به گوش می‌رسد که نشانگر استقبال از کتاب و کتابخوانی است.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره حمایت از مولفان و مترجمان گفت: خوشبختانه با فعالیت‌های انجام شده در آینده نزدیک خبرهای خوبی درباره ارایه تسهیلات به اهالی اطلاع رسانی خواهد شد. البته باید توجه داشت که ما تلاش می‌کنیم به تمامی بخش‌های نشر کمک کنیم تا تمامی دست اندرکاران این حوزه منتفع شوند.