98 نفر از شاعران و نویسندگان متقاضی خانم و 117 نفر از شرکت کنندگان در شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره، آقا هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، در این دوره از این رویداد ادبی حدود 1000 اثر در سه بخش شعر و داستان و بخش ویژه ای با محوریت مدح پیامبر و وحدت به رقابت با یکدیگر می پردازند.

مرحله بازخوانی آثار راه یافته به شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره در حالی با شرکت 215 شرکت کننده از سراسر کشور آغاز شد که 98 نفر از شاعران و نویسندگان متقاضی خانم و 117 نفر از شرکت کنندگان در شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره، آقا هستند. 

همچنین استان‌های تهران و قم با بیشترین تعداد شرکت‌کننده در صدر فهرست استان‌ها قرار دارند. این آمار در حالی است که در دوره شانزدهم جشنواره شعر و داستان جوان سوره، شرط سنی شرکت کنندگان از 30 به 25 سال کاهش یافته است.

شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره به همت مؤسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر با همکاری مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری 12 و 13 آذر ماه در شهر رشت برگزار می‌شود. این جشنواره پیش از این به برگزاری کارگاه های تخصصی شعر و داستان در بیش از 10 مرکز استان با حضور اساتید مجرب و شناخته شده ادبیات اقدام کرده است.