پس از اتمام ماه صفر و فرارسیدن ماه ربیع الاول جدول پخش برنامه های شبکه های مختلف تغییر کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، پس از اتمام ماه صفر و فرارسیدن ماه ربیع الاول و آغاز برنامه های جدید  شبکه های مختلف جدول پخش برنامه ها با تغییراتی مواجه شده است.

فصل جدید خندوانه روزهای چهارشنبه پنجشنبه وجمعه ساعت ۲۳ روی آنتن می رود. همچنین با شروع برنامه خندوانه تولید برنامه قاچ هم آغاز می‌شود. بخش فستیوال تئاتر نیز به سری جدید برنامه اضافه شده است که در آن قرار است تئاترهای کمدی به مخاطبان نشان داده شود.
 
همچنین فصل سوم کودک شو با آسیب شناسی فصل های ۱و ۲، با تغییرات در تیم کارگردانی از دیگر برنامه های این شبکه است که پخش آن آغاز می شود.
 
بازی ها، از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه نسیم می رود.
 
شبکه یک نیز با حلول ماه ربیع الاول برنامه های مفرح و شاد خود را در جدول پخش قرار داده است.
 
از روز جمعه 18 آبان ماه برنامه سفرنامه صبا ساعت 8 و 15 دقیقه صبح پخش می شود.
 
پخش مسابقه دستپخت هم که از هفته گذشته به مناسبت اربعین حسینی و رحلت رسول اکرم متوقف شده بود آغاز می شود.
 
این برنامه روزهای زوج ساعت 19 و 30 دقیقه  19 پخش می شود.
 
برنامه زنده درجه یک به تهیه کنندگی داریوش دلیری هم از این هفته مانند سابق پنجشنبه شب ها ساعت 20 پخش خواهد شد.
 
به مناسبت حلول ماه ربیع الاول که مصادف با روز جمعه 29 آبان است شبکه یک، ویژه برنامه شادی را به صورت زنده ساعت 13 و 15 و 19 و 30  دقیقه پخش می کند.
 
شبکه قرآن به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع) در 8 ربیع الاول ویژه برنامه ای به همین مناسبت تهیه و پخش می کند. در این برنامه مراسم عزاداری و سوگواری در شهرهای مشهد، قم، شیراز و مسجد مقدس جمکران در دستور کار قرار دارد.
 
پس از روز شهادت و همزمان با مناسبت ولایت و به امامت رسیدن حضرت صاحب الامر در 9 ربیع الاول ویژه برنامه ای به همین مناسبت روی آنتن می رود.
 
ویژه برنامه عطر نبوی ویژه ایام ولادت پیامبر بزرگ اسلام (ص) و امام صادق (ع) نیز از 10 تا 17 ربیع الاول روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.
 
شبکه امید سیما به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول برنامه صبحگاهی خروس خون و مستند مسابقه ای اقلیما را پخش خواهد کرد.
 
برنامه صبحگاهی و ترکیبی تولیدی خروس خون با هدف فراهم ساختن اوقات شاد و مفرح و انتقال انرژی به نوجوانان و با بخش های مختلف مانند دعوت ازکارشناسان پژوهشی تربیتی و تغذیه ای آموزش و پروش، استندآپ کمدی، کلیپ و مصاحبه با نوجوانان و گزارش و دیگر موضوعات در ابتدای صبح و قبل از رفتن دانش اموزان به مدرسه روی آنتن شبکه امید پخش می شود.
 
برنامه  صبحگاهی خروس خون به تهیه کنندگی و کارگردانی میروهاب الدین عالمی و با همکاری حمیدرضا زعفرانی به عنوان مجری طرح و تولید با اجرای محسن محبی و گزارشگری حامد میرزاپور و فاطمه دیوان دری در 100 قسمت 60 دقیقه ای از ساعت 6 تا 7 صبح از شبکه امید پخش می شود.
 
مستند مسابقه ای اقلیما ویژه دختران نوجوان ایرانی به زودی و به مناسبت ایام ربیع الاول از شبکه امید پخش می شود.
 
این مستند یک کار تیمی و گروهی است که در آن قرار است دختران نوجوان در 4 گروه 5 نفری بعد از همفکری،تحقیق و گردآوری اطلاعات درباره سوژه مورد نظر شامل موضوعاتی همچون (آشپزی ،هنری، ورزشی و...) ، یک قصه و داستان مطلوب  را به مخاطبان ارائه دهند.
 
مستند تولیدی اقلیما به تهیه کنندگی علی منصوری و کارگردانی محمد روح الامینی در 26 قسمت 30 دقیقه ای به زودی روی آنتن شبکه امید پخش خواهد شد.