به گزارش خبرنگار سینمایی موج، سی‌و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران صبح جمعه ۱۸ آبان ماه در پردیس سینمایی ملت آغاز بکار کرد.

در اولین روز از آغاز، همزمان با نمایش فیلم‌های منتخب جشنواره، سلسله نشست‌های2035 برگزار شد.

 

بر این اساس، طبق برنامه اولین بخش نشست ها نمایش پکیج فیلم‌های رئالیستی بود و در بخش دوم آن، اولین نشست با حضور احمد الستی دبیر علمی جشنواره و سعید عقیقی اولین مدرس این روز، با موضوع رئالیسم آغاز به کار کرد.

احمد الستی با شرح آنچه در این نشست ها اتفاق خواهد افتاد، تصریح کرد: نشست‌های بیست سی‌وپنج با رویکرد تولیدگرا و همچنین با هدف کاربردی شدن بحث‌های رئالیسم، فرمالیسم و تجربه‌گرا در سینما برگزار می‌شود‌.

نخستین روز سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران

وی در بخش دیگری از سخنانش خبر از حضور استاد مهمان فرانسوی در شب اول گفتگوی ویژه نشست‌های بیست سی‌وپنج خبر داد.

دبیر علمی سی‌وپنجمین جشنواره فیلم کوتاه در پایان ابراز امیدواری کرد که حاصل این سلسله نشست‌ها بر فیلمسازی آینده سینمای ایران تاثیرگذار باشد.

شایان ذکر است طبق برنامه اعلام شده روز جمعه ۱۸ آبان نخستین روز جشنواره، از ساعت 13 تا 14:30 تکرار نمایش فیلم‌های کوتاه رئالیستی خواهد بود و سپس «رئالیسم در هنر» عنوان نشست تخصصی دیگری است که از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ توسط عطاالله کوپال اجرا می‌شود. ۲ نشست دیگر با موضوع رئالیسم در سینما ساعت ۱۷ تا ۱۹ توسط منصور براهیمی و همچنین رئالیسم در فیلم کوتاه از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ توسط مهرداد اسکویی برگزار می شود.

بخش پایانی هم به ارتباط اسکایپی با اساتید خارجی اختصاص دارد.