مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان از برگراری برنامه‌های متنوع در بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های استان بازدید دانش‌آموزان از کتابخانه‌های بزرگ و مهم استان و‌ به عضویت درآوری رایگان مخاطبان در کتابخانه‌هاست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ستاد خبری بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، محمد جوروند درباره برنامه‌های این استان در هفته کتاب گفت: با تشکیل هیات بررسی کتاب در استان خوزستان،‌ در میان ناشران و نویسندگان تحرک و نشاطی ایجاد شده است؛ به‌ گونه‌ای که سال گذشته 900 کتاب مجوز چاپ دریافت کردند. این اتفاق بسیار مهمی در استان خوزستان است.

وی ادامه داد: تجلیل از خادمان نشر،‌ ناشران،‌ کتاب‌فروشان،‌ اهل قلم و مروجان کتاب،‌ اهدای کتاب در تمامی حوزه‌ها به مراکز عام‎‌المنفعه،‌ رونمایی از کتاب‌های ناشران و نویسندگان استانی،‌ برگزاری نمایشگاه کتاب و نرم‌افزار در تمامی شهرهای استان خوزستان،‌ بازدید دانش‌آموزان از کتابخانه‌های بزرگ و مهم استان،‌ به عضویت درآوری رایگان مخاطبان در کتابخانه‌ها،‌ بررسی کیفی کتابخانه‌های شهرستان‌ها و استان‌ها با مدیران کتابخانه‌ها،‌ برگزاری نشست‌هایی با موضوع کتاب و کتابخوانی با اعضای انجمن کتابخانه‌ها و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و پویا کردن بیشتر جلسات انجمن کتابخانه‌ها در شهرستان‌ها  از برنامه‌های استان خوزستان در هفته کتاب است.

جوروند درخصوص تاثیرگذاری این برنامه‌ها در ترغیب مردم استان خوزستان به کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: ما هرچه مقوله کتاب را در سبد خانواده‌ها قرار بدهیم،‌ یعنی به رسالت خود نزدیک شده‌ایم. باید کتاب را بعنوان یک دغدغه ذهنی در زندگی مردم مخصوصا جوانان جای بدهیم تا هم با فضای کتاب و کتابخوانی آشنا شوند و هم این لذت را درک کنند و من امیدوارم که هفته کتاب به ماه کتاب تبدیل شود.

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار حال خوش خواندن از تاریخ 24 آبان تا 1 آذرماه با مشارکت بیش از 50 نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.