طی حکمی از سوی معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و رییس بیست‌و‌یکمین جشنواره قصه‌گویی، علیرضا حسن‌زاده به عنوان دبیر بخش علمی جشنواره قصه‌گویی منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی روابط‌عمومی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، در حکم حسن‌زاده بر توجه و تاکید بر رعایت اصول علمی و محتوایی در ارزیابی مقالات علمی جشنواره بیست‌و‌یکم تاکید شده است.

علیرضا حسن‌زاده، متولد 1350 و دارای مدرک دکتری مردم شناسی از دانشگاه گوته آلمان است و هم‌اکنون ریاست پژوهشکده مردم‌شناسی سازمان میراث فرهنگی را بر عهده دارد.

وی دارای تالیفات متعددی در حوزه‌های مردم شناسی است که در میان آن‌ها کتاب افسانه زندگان (بیست و سه گفتار در بررسی مردم‌شناختی قصه‌های عامیانه‌ ایران) و کودکان و جهان افسانه به صورت مستقیم با حوزه کودک و نوجوان در ارتباط است.

حسن‌زاده در سال 92 محقق و سرپرست پروژه تحقیقاتی تحلیل انسان‌شناختی رمان نوجوان در ایران بوده و بیش از 100 مقاله علمی در حوزه‌های مختلف مردم شناسی از او به چاپ رسیده است.

مرحله پایانی بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امسال هم‌زمان با شب یلدا برگزار می‌شود.