معاون فرهنگی کانون با صدور حکمی افسون امینی را به عنوان سرپرست اداره کل آفرینش‌های فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، محمدرضا زمردیان در این حکم به تجربه‌ها و سابقه‌های کاری افسون امینی اشاره و اظهار امیدواری کرده است که او در تعامل با اداره‌های کل استان‌ها، بهره‌گیری از خرد جمعی کارشناسان و مدنظر قرار دادن سیاست‌های ابلاغی به‌ویژه سیاست‌های 10گانه ابلاغی مدیرعامل، در راستای وظایف محوله موفق باشد.

امینی؛ شاعر، کارشناس ادبیات کودک و نوجوان، نویسندۀ کودک، دانشجوی دکتری ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی و یکی از پایه¬گذاران کارگاه‌های ادبیات مرکز آفرینش‌های ادبی کانون است و مسئولیت این کارگاه‌ها را از سال 1376 تا 1381 نیز برعهده داشت.

دبیری تحریریه مجله روشنان (نشریه تخصصی ادبیات کودکان ونوجوانان )، کارشناس و عضو شورای بررسی و خرید کتاب امور بازرگانی کانون، دبیری شورای تولید آثار نظری کانون پرورش فکری، 31 سال سابقۀ فعالیت در حوزۀ شعر بزرگسال و 22 سال سابقۀ فعالیت در حوزۀ ادبیات کودک و نوجوان، دبیری تحریریۀ کتاب ماه کودک و نوجوان، دبیری تحریریۀ مجلۀ الفبا (نشریۀ تخصصی ادبیات مرکز آفرینش¬های ادبی حوزه هنری و دبیری و داوری جشنواره‌های مختلف ادبی از جمله سوابق اوست.

وی همچنین تالیف و گردآوری 9 عنوان کتاب از جمله دوست عجیب من، چی مثل چیه؟، صدایی عجیب در جنگل، کدو تنبل، ستاره‌های کویر(گردآوری مجموعه داستان جوان)، ساوالان(گردآوری مجموعه شعر جوان) و ... را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. 

امینی با حکم سرپرستی، جایگزین صدیقه حسن‌زاده در اداره کل آفرینش‌های فرهنگی کانون شده است.