نمایش لباس‌های رنگارنگ به نویسندگی و کارگردانی نگار نادری از لاهیجان در بخش مسابقه تئاتر خردسال بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به صحنه می‌رود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، نگار نادری توضیح داد: نمایش لباس‌های رنگارنگ ضمن آموزش فصول مختلف و چگونگی پیدایش فصل‌ها، به کودکان یاد می‌دهد قدرت انتخاب داشته باشند و به استقلال رفتاری برسند.

او با بیان این که در نمایش با مشورت و مشارکت خردسالان، آن‌ها را به درک عملی از آموزش لباس پوشیدن و چگونگی انتخاب لباس در هر فصل آشنا می‌کنیم، افزود: این نمایش بدون حضور کودکان قابلیت اجرا ندارد. در بخش‌هایی از کار بازیگران خود کودکان هستند. نیمی از نمایش عکس‌العمل کودکان به وضعیت شخصیت زری کوچولو است. نمایش دو نوازنده ویولن و گیتار دارد که در صحنه همراه با نواختن به گونه‌ای دانای کل نمایش هم هستند.

نادری با تاکید بر این که مخاطب نمایش"لباس‌های رنگارنگ" گروه سنی الف است، گفت: باید از آموزش مستقیم با گروه سنی پیش از دبستان پرهیز شود چون او را خسته می‌کند. ابتدا تصمیم داشتم آگاهی در نمایش توسط مادر به فرزند انتقال یابد اما بعد موسیقی را جایگزین کردم. یعنی هر کجا که زری‌کوچولو نمایش، برایش سوال پیش می‌آید موسیقی با شعر ساده و کودکانه به عنوان مربی و معلم ورود کرده و کودک را به تفکر وا می‌دارد.

در این نمایش دختری به نام زری کوچولو کلی لباس‌های رنگارنگ دارد اما هنوز نمی‌داند کدام لباس برای چه فصلی مناسب است. حتی تمایل دارد کفش‌های پاشنه بلند مادرش را بپوشد. او در این نمایش یاد می‌گیرد در هر فصل چه لباس‌هایی را بپوشد و لباس‌های مناسب سن او کدام‌ها هستند.

اکرم مهدوی بازیگر نقش زری کوچولو است. نیلوفر صفارنیا نوازنده گیتار و صنم پوربابایی نوازنده ویولن، اجرای ترانه‌های کودکانه را نیز به عهده دارند.

طراحی صحنه و لباس توسط نگار نادری انجام شده است.

ساخت دکور را محمود صفارنیا و سحر علیجان‌نیا به عهده دارند.

بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی از 29 آبان تا 4 آذرماه با میزبانی استان همدان برگزار می‌شود.