نشست خبری سریال دلداگان با حضور منوچهر هادی و ایرج محمدی در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج نشست‌خبری سریال دلدادگان با حضور محمدحسین آقا زمانی به نمایندگی از مدیر فیلم و سریال شبکه سه سیما، ایرج محمدی تهیه کننده، منوچهر هادی کارگردان، بابک کایدان و مهدی محمدنژادیان نویسندگان، ملیکا شریفی‌نیا، سمیرا حسن‌پور‌، بهشاد شریفیان. سانیا سالاری بازیگران سریال و جعفر عبدالملکی قائم مقام شبکه سه، غلامرضا الماسی مدیر فیلم و سریال شبکه پنج، سید علی حمیدی قائم مقام سیما فیلم وحمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما از دقایقی پیش در سالن فیض مرکز همایش های صدا و سیما آغاز شد.نشست خبری سریال دلدادگان

در ابتدای این نشست ایرج محمدی گفت: دعایی هست که همه آحاد مردم در ابتدای صبح و آخر شب می خوانند که از خدا می خواهند عاقبت همه کارهایشان ختم به خیر شود. از همه کسانی که از هنرمندان حمایت می کنند و مدیران سازمان که در این شرایط سخت اقتصادی دست به دست هم دادند تا این سریال ساخته شود تشکر می کنم.

وی ادامه داد:منوچهر هادی کارگردان شناخته شده ای در سینما و شبکه خانگی است که آثارش فروش میلیاردی دارد اما پس از خواندن سیناپس فیلمنامه با رقمی بسیار پایین با ما قرارداد بست و گفت من این کار را به خاطر دل مردم انجام می داد. نام این سریال در ابتدا پاهای بی قرار بود که سپس به دلدادگان تغییر کرد.

ایرج محمدی در مورد عدم همراهی پانته‌آ بهرام گفت: عرصه جدیدی در دنیای فضای مجازی ایجاد شده که باعث می شود عوامل یک اثر به چالش کشیده شود اما توصیه من این است که فعالان این عرصه از مرز انصاف عبور نکنند و به پیش‌داوری دیگران نپردازند تا خدای ناکرده بلای جان ما نشود.

وی در مورد قسمت آخر این سریال گفت: من فکر می‌کنم پایان موفق یک سریال دیده شدن تمام قسمت‌های آن است و ما از خیلی پیشتر منتظر چنین واکنش‌هایی برای قسمت آخر بودیم. به هرحال همه می دانند که تلویزیون یک شرایط مالب دارد و همه می دانند که در اینجا دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد. در این سریال بیش از یک بازیگر اصلی و بیش از دویست بازیگر فرعی در چهارصد لوکیشن مختلف تهران و شهرستان داشتیم، کارگردان به عنوان ارشدترین فرد این پروژه بزرگ و سایر عوامل با من تعامل ویژه ای داشتند و شرایط را درک می کردند. حتی یکی از بازیگران نه تنها پولی نگرفت بلکه مقداری پول هم به پروژه تزریق کرد. افرادی همچون مهرانه مهین ترابی، شاهین استخری و مسعود رایگان با صبوری ما را همراهی کردند اما بازیگر نقش افسانه رویکرد متفاوتی داشت. شاید از منظر قرارداد حق با او باشد اما حضور در یک سریال همچون حضور در یک خانواده است و نباید خانواده را تنها گذاشت.

بسیاری از افراد حاضر در این نشست از جمله نویسنده به تازگی تسویه حساب کرده اند اما به رغم وساطت کارگردان پانته‌آ بهرام نپذیرفت.

ما دوبار پروداکشن قسمت آخر را تکرار کردیم اما به رغم احترامی که برای این بازیگر توانا قائلم ایشان حاضر نشدند.

محمدی تصریح کرد: ما در پایان بندی می خواستیم افسانه با هاتف روبرو شود و آقای کایدان هم صفحات آخر را در فضای مجازی منتشر کردند اما امکانش بوجود نیامد.

از نظر روایت داستانی شاید لطمه خورد اما از نظر روایت مضمونی لطمه ای نخوردیم. مخاطبین حق دارند سوال کنند اما ما فکر می کنیم تنها شکل کار  تغییر کرد.

من افتخار می کنم که در تلویزیون کار می کنم چرا که پول کثیف در اینجا راه ندارد. طبیعتا مدیران ما سختی‌های فراوان می‌کشند اما مهم این است که همدلی داشته باشیم.نشست خبری سریال دلدادگان

ما حتی وعده چک‌های مدت دار دادیم اما خانم بهرام نپذیرفتند.

ما پیش از حضور در این جلسه در روابط عمومی حضور داشتیم و میزان رضایت بالاست. من از تلویزیون گله دارم که چرا میزان رضایت مردم را به سرعت اعلام نمی کند.

منوچهر هادی در ادامه درباره دلایل فعالیت زیاد عوامل این سریال در فضای مجازی گفت: ما با عوامل پشت صحنه و با هماهنگی آقای محمدی و نظر من سعی کردیم در یک ساعت مشخص به تبلیغ این سریال در فضای مجازی بپردازیم تا بیشتر دیده شویم.

من کماکان به زمان پخش سریال انتقاد دارم چرا که هرچیزی را به پخش این سریال ترجیح می دادند. چطور یک سریال کره ای به سریال وطنی ترجیح داده می شود این برای خود تلویزیون بد است که مدام ساعت پخش و بدون اطلاع رسانی تغییر می کند.

ما وظیفه خود را انجام داده ایم اما شبکه سه اگر این‌گونه می‌خواهد سریالی را پخش کند بهتر است که نکند. اگر قرار باشد این بی نظمی تکرار شود من که بچه تلویزیون هستم دیگر برای آن کار نخواهم کرد. نشست خبری سریال دلدادگان

وی در مورد پایان بندی این سریال گفت: در نبود یکی از عوامل اصلی سریال، این بهترین پایان بندی بود.

ایرج محمدی در بخش دیگری از این نشست گفت: از ابتدا قرار بود که این سریال از ابتدای پاییز آغاز شود و ما عدم آمادگی خود را برای زمان دیگر اعلام کرده بودیم. کنداکتور بستن برای شبکه سه هم به دلیل تراکم کاری بسیار سخت است اما به هرحال اعتراض منوچهر هادی هم برای بهتر دیده شدن سریال است.

پیشنهادی که من به مسئولین می دهم این است که در کنار هر سریال یک بسته فضای مجازی داشته باشند تا تغییرات را زودتر اطلاع رسانی کنند و از انتظار کشیدن مخاطب جلوگیری کنند.

منوچهر هادی در پاسخ به خبرنگار موج در خصوص چگونگی زمانبندی برای تولید زیاد در عرصه نمایش گفت: اولین شاکی ردیف اول من یکتا ناصر است گرچه من وقت باقیمانده را برای آنها می گذارم اما به او گفتم که اگر مردی را بخواهی که بیشتر وقتش را در خانه بگذراند انتخاب اشتباهی کرده ای.

اما بدون شعار باید اعتراف کنم که هدف من مردم اند و اگر از کارم مردم احساس رضایت داشته باشند به هدفم رسیده ام.

سه روز تدریس دارم. در پیش تولید یک سریال هستم و قرارداد یک فیلم سینمایی را برای سال بعد منعقد کرده ام. 

من کمی بیش فعالم و امیدوارم خدا به من انرژی لازم را بدهد تا در خدمت مردم باشم.

وی در مورد آسیب رساندن فصل یک به سایر فصل‌های سریال گفت: امروز ما هم فکر می کنیم که فصل یک باید اصلاح می شد اما از همان ابتدا نحوه روایت داستان را بسیار پسندیدم و نه تنها آنرا ریسک نمی دانستم بلکه بهترین راه همان بود.