تهیه کننده فیلم نفس گفت: جوان شدن مدیران خوب است اما این که چه گزینه ای انتخاب شود مسئله مهم تری است و امیدوارم که انتخابی که در حال انجام است، ما را به قهقرا نبرد.

محمد حسین قاسمی، تهیه کننده جوان و موفق سینمای ایران درباره تغییر رییس سازمان سینمایی بر اساس قانون منع فعالیت بازنشستگان به خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج گفت: یک روندی در کشور رخ داده است و من بر اساس برداشت خودم آن را جواب می دهم. ضمن احترامی که برای محمد مهدی حیدریان قائلم و تاکید بر اینکه در توانمندی و قابلیت ایشان شکی ندارم، باید بگویم که اکنون که جوانگرایی رخ داده است و قرار است که یک انرژی و فکر جوان‌تر جایگزین بزرگانی که سال ها خدمت کرده‌اند، شود، این کار خوب و پسندیده‌ای است.

تهیه کننده فیلم تحسین شده شیار 143 افزود: شاید به دلیل این که خودم جوان هستم، روند جوانگرایی را بسیار دوست دارم و فکر می کنم  که بالاخره باید فرصت به جوانان هم داده شود؛ اما این که چه گزینه ای انتخاب شود مسئله مهم تری است و امیدوارم که انتخابی که در حال انجام است، ما را به قهقرا نبرد.

هشتمین روز جشنواره فیلم فجر

من هم از تبلیغات اینستاگرامی استفاده می کنم

قاسمی در بخش دیگری از این گفتگو، در مورد دلایل افزایش فروش فیلم‌ها در سینمای ایران در یکی دو سال اخیر، گفت: افزایش فروش فیلم‌های کمدی یک روند طبیعی است و تقریبا در همه جای دنیا این اتفاق می افتد که فیلم‌های کمدی مخاطبان بیشتری دارند، اما واقعیت امر این است که به هر حال در وضعیت فعلی جامعه ما، شبکه های مجازی هم در این راستا نقش بسزایی داشته اند و ابزار تبلیغاتی جدید و نیز اقدامات تبلیغی و پخش جدید باعث شده است که فروش سینما بیشتر شود.

تهیه کننده فیلم آبجی افزود: به نظر من، در حال حاضر گوشی همراه به عنوان مدیومی که همیشه همراه انسان است، بسیار موثر است، چرا که حتی دارای محدودیت های تلویزیون هم نیست که بخواهیم در جایی مانند دفتر یا منزل و در زمانی خاص مثل غروب به بعد آن را نگاه کنیم، بلکه در کل روز و هر زمان که به گوشی مراجعه می کنیم، می توانیم آن تبلیغات را مشاهده کنیم.

وی تصریح کرد: من هم مانند بقیه دوستان، از این روش استفاده کردم و جواب هم گرفتم. 

استفاده از مشاور رسانه ای حرفه ای است

قاسمی در مورد فعالیت مشاوران رسانه و فعالان اینستاگرامی‌ در کنار پروژه های سینمایی به خبرنگار سینمایی موج گفت: من فکر می کنم آنچه که معمولا در دنیا متداول است، این است که در کنار پروژه ها فردی به عنوان مشاور رسانه و روابط عمومی فعالیت دارد که اطلاع رسانی از طریق او انجام می شود و این یک مسئله مشخص حرفه ای است.

وی افزود من همیشه سعی می کنم که این را رعایت کنم به دلیل این که احساس می کنم این کار مفیدی است که مسیری رسمی برای اطلاع رسانی پروژه داشته باشیم و این باعث می شود که در درجه اول رسانه‌ها سر در گم نشوند. چرا که ممکن است همکاری در درون یک پروژه، اطلاعات دقیقی نداشته باشد همین نقص اطلاعاتش و پاسخی که می‌دهد، در روند پروژه ضربه بزند. 

نباید در هر زمینه ای اظهار نظر کرد

این تهیه کننده سینما در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا این روش باعث کم رنگ شدن ارتباط رسانه ها و هنرمندان نمی شود، افزود: شاید به نوعی این اتفاق بیفتد اما می شود برای رفعش یک راهکار پیدا کرد. اما نکته مهم و قابل توجهی که این روزها خود نمایی می کند و آن هم این است که، بعضی وقت‌ها اهالی رسانه که در عین حال بسیاری از آنها جز دوستان من هستند، بعضا از من نوعی سوالاتی در مورد یک اتفاق رخ داده می پرسند که تخصصی در آن مورد ندارم. در این حالت یک سری از هنرمندان به هر دلیلی پاسخ هایی را می دهند و یک سری حرفایی می زنند که نتیجه آن آشفتگی می‌شود و به روند طبیعی ماجرا لطمه می زنند.

قاسمی تاکید کرد: معتقدم که بهتر است منی که سواد و تخصصم، محدود به کاری است که انجام می دهم  و بیشتر از آن، اطلاعات خاصی ندارم، باید در مورد موضوع مورد بحثم مطالعه و تحقیق کنم و نمی توانم به راحتی درباره هر مسئله ای  اظهار نظر کنم. 

جشنواره ها اخبار رسانه های رسمی را می پذیرند

قاسمی در ادامه به تفاوت رسانه های رسمی و پیج ها و کانالهای فعال در فضای شبکه های مجازی اشاره کرد و اظهار کرد: به هر حال هر کدام از این فعالیت‌های رسانه ای اهمیت و جایگاه خاص خودشان را دارند. اعلام حضور و درج خبر در فضای رسمی خبرگزاری ها و رسانه هایی که به صورت رسمی در حال فعالیت هستند، اعتبار خاص خودش را برای یک سری از مجامع رسمی همچون جشنواره ها دارند به نحوی که اگر بخواهیم رزومه‌ای به یک فستیوال خارجی بفرستیم نیازمند این هستیم که لینک اخبار فعالیتمان، را از فضای رسمی رسانه‌ای بدهیم. از طرفی دیگر قطعا فضای شبکه‌های مجازی، برای تبلیغات و یا ارتباط با عامه مردم در سطح کشور بسیار موثر است.

در پایان وی اظهار داشت: بسیار واضح است که این دو رسانه حتی از نظر فرمی هم فضاهایشان با هم متفاوت است. مطلبی که در فضای مجازی استفاده می کنند باید خیلی مینیمال و خیلی تیتروار باشد و قطعا جا برای این که ما بخواهیم در آن فضا تحلیل یا نقد جدی و مطولی بگذاریم وجود ندارد. فضای شبکه های اجتماعی مناسب این کار نیست و برای تحلیل و نقد به یک رسانه ای نیاز است که مخاطبین آن زمان مبسوط تری برای مطالعه و تامل دارند.