مسعود نجفی برای سومین بار پیاپی، مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، با انتشار فراخوان رسمی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، باید گفت که همچون سال گذشته اولین حکمی که توسط ابراهیم داروغه زاده دبیر این جشنواره صادر شده، انتصاب و ابقای مسعود نجفی در سمت روابط عمومی بزرگترین رویداد ملی هنری کشور است.

مسعود نجفی که خود از خبرنگاران خوشنام حوزه سینما بوده، در ابتدای اولین ایمیل رسمی این دوره جشنواره خطاب به اهالی رسانه آورده است: 

"امید است با همکاری متقابل در هرچه با شکوه تر برگزار شدن این رویداد ملی ایفای نقش کنیم.
روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در حدود ۱۱۰ روز مانده تا برپایی این رویداد بزرگ، از نظرات و پیشنهادات اهالی رسانه برای هرچه بهتر برگزار شدن این دوره، استقبال می کند." 

وی در حالی برای سومین بار روابط عمومی جشنواره فیلم فجر را به عهده می گیرد که از اسفند ماه سال 96، طی حکمی از سوی محمد مهدی حیدریان، رییس سازمان سینمایی و معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیریت روابط عمومی این سازمان را هم به عهده دارد.

مسعود نجفی متولد ۱۳۵۸ در تهران و دانش آموخته طراحی صنعتی و مدیریت برنامه‌ریزی فرهنگی است. فعالیت رسانه ای خود را از اوایل دهه هشتاد در خبرگزاری ایسنا آغاز کرده است.

وی ضمن اینکه عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی بوده و در حال حاضر ریاست شورای مرکزی کانون طراحان و مدیران تبلیغات سینمای ایران را هم عهده‌دار است.

مسعود نجفی در حالی که در ۲ دوره گذشته جشنواره فیلم فجر مسئولیت مدیریت روابط عمومی را عهده دار بوده است، دبیری ۲ دوره  جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی، مدیریت پردیس سینمایی تماشا، سردبیری ماهنامه صداپیشه، داوری در جشن سینمای ایران طی سه دوره، حضور در شورای مدیران جشنواره‌ فیلم فجر در چهار دوره و سردبیری بیش از ۵۰ کاتالوگ جشنواره سینمایی در کارنامه فعالیت های خود دارد.

شایان ذکر است که این فعال رسانه ای تجربیاتی هم در تولید آثار هنری و پژوهشی دارد که از آن جمله می‌توان به ساخت مستندهایی چون قیصر ۴۰ سال بعد، مرد آواها، حاج کاظم و سه روایت از زندان و تالیف کتاب‌های  مرور ۳۰ دوره جشنواره فیلم فجر، تاریخچه جشنواره فیلم کوتاه تهران و سی سال سینمای دفاع مقدس اشاره کرد.