همزمان با مراسم بزرگداشت ماهاتما گاندی ویژه نامه مجله بخارا امروز سه شنبه دهم مهرماه برای او منتشر شد و روی دکه سراسر کشور رفت.

به گزارش خبرنگار موج، همزمان با مراسم بزرگداشت برای ماهاتما گاندی، رهبر بزرگ هندوستان که شب یکصد و پنجاه سالگی تولد ماهاتما گاندی در تهران برگزار شد مجله بخارا ویژه‌نامه خود صبح امروز سه‌شنبه دهم مهرماه به او اختصاص داد و در کتابفروشی‌ها و دکه‌های روزنامه فروشی کشور، عرضه شد.

مراسم ۱۵۰ سالگی تولد گاندی با همکاری سفارت هند در تهران، امروز سه‌شنبه دهم مهر ماه در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی در تهران برگزار می‌شود. قرار است در این مراسم سائوراب کومار، سفیر هند در تهران، پاسکال الن نظرت، نویسنده کتاب «گاندی رهبری بی‌همتا» و احمد نقیب‌زاده، پژوهشگر علوم سیاسی، درباره اندیشه‌ها گاندی در عرصه سیاست و اجتماع در هند وتاثیر آن در دنیای پس از گاندی سخنرانی کنند.

در این مراسم همچنین علاوه بر ویژه‌نامه بخارا، از کتاب‌های «گاندی، رهبری بی‌همتا» و «اسطوره ماهاتما گاندی» رونمایی خواهد شد. رونمایی از تمبر ماهاتما گاندی و موسیقی یادبود از دیگر برنامه‌های شب ماهاتما گاندی خواهد بود.

بر اساس این گزارش، ویژه‌نامه بخارا برای ماهاتما گاندی، شامل مقالاتی است از: جورج اورول، محمود دولت‌آبادی، داریوش شایگان، مصطفی محقق داماد، فتح‌الله مجتبایی، رومن رولان، صادق زیباکلام، محمود تفضلی، منوچهر صناعی، فرزانه قوجلو، رومینا اغنده، زهرا پورنیک صفت.

بخش‌هایی از خاطرات گاندی با ترجمه مسعود برزین، نامه‌های گاندی به تولستوی، سالشمار دقیق زندگینامه گاندی ... و آلبوم عکس‌های گاندی، دیگر مطالب این ویژه‌نامه را دربرمی‌گیرد.